“Zdążyć przed panem Bogiem” pod Bimą

14 i 15 czerwca mieszkańcy Tarnowa będą mieli szansę wziąć udział w plenerowym pokazie spektaklu „Zdążyć przed Panem Bogiem” wystawionym w ramach projektu Galicjaner Sztetl. 

Spektakl odbędzie się obok Tarnowskiej Bimy, a w przypadku niepogody zostanie przeniesiony na rynek, w podcienia muzeum. Oba spektakle odbędą się o godzinie 21.00. Wstęp na spektakle wolny.

Dni Pamięci Żydów Galicyjskich zostaną zainaugurowane 14 czerwca o godzinie 12 uroczystością modlitewną w lesie Buczyna w Zbylitowskiej Górze.

Gorąco zachęcam do obejrzenia naszego spektaklu – mówi Ewelina Pietrowiak, dyrektor artystyczna Solskiego. Jedna z najwybitniejszych polskich pisarek XX wieku, Hanna Krall, napisała książkę, w której poprzez wypowiedzi Marka Edelmana niestandardowo odnosi się do powstania w warszawskim getcie. Nie można jej nie znać.

Poza spektaklem Muzeum Okręgowe przygotowało co najmniej kilka ciekawych wydarzeń, między innymi koncerty gości z Argentyny i Nowego Jorku – mówi Anna Wakulik, sekretarz literacka teatru. Warto pomyśleć w te dni o tym, jak żyje się w mieście, w którym nagle, przez brak pierwiastka żydowskiego, mamy 45% mniej rzeczywistości i zastanowić się, czym jest 70 lat bez Żydów wobec ponad 400 z nimi.

Załączniki