X Festiwal Mała Talia

Po raz dziesiąty tarnowski teatr zaprasza na Festiwal dla najmłodszych widzów, którzy przez blisko dwa tygodnie, między 28 listopada a 9 grudnia,

będą mieli możliwość oglądania spektakli, udziału w warsztatach teatralnych, muzycznych, happeningu tanecznym czy spotkaniu z aktorami.  Przedstawiamy tytuły spektakli, które zostaną zagrane w ramach X Małej Talii dla najbardziej wymagającej publiczności.

Festiwal rozpocznie się pokazami spektaklu „Akademia Mr Kleks” ostatniej premiery tarnowskiego teatru, dla dzieci i młodzieży, w interpretacji Darii Kopiec. Ten spektakl to klasyka w nowym wydaniu. W przedstawieniu obok aktorów tarnowskiej sceny występuje utalentowana młodzież. To pierwsza w Polsce inscenizacja, w której zadebiutowali młodzi, zdolni adepci sceny hip – hopowej, rapowej i szeroko pojętego street dance’ u we współpracy z aktorami. Pan Kleks jest wychowawcą wielu indywidualności a jego Akademia to przestrzeń kreacji i niekonwencjonalnych metod nauczania. Konsekwencja, upór i bezkresna wyobraźnia to niezbędnik każdego młodego wychowanka Akademii. Podstawowym środkiem komunikacji z widzem jest szeroko pojęty ruch sceniczny i tekst układający się w strofy rapowanej piosenki.

Gramy: 28, 29, 30 listopada 9:00 i 11:30 oraz 1 grudnia, godz. 16:00, DUŻA SCENA

Na Festiwalu, gościnnie wystąpią trzy teatry, z różnych miast Polski. Jako pierwszy zaprezentuje się Teatr Żelazny z Katowic ze spektaklem „Dziadek Mróz. Po co komu zima?” Kabiś, bohater bajki, którego ulubioną porą roku jest lato, wędruje przez świat w poszukiwaniu przygód. Znalazł miejsce, gdzie chciał zostać ale… jego plany pokrzyżowała zbliżająca się zima. Kabiś wraz z nowym przyjacielem – ptakiem Gawim, który nie zdążył odlecieć do ciepłych krajów, postanawiają zrobić wszystko, by wiosna przyszła dużo wcześniej. Mali widzowie potowarzyszą bohaterom w ich podróży pełnej wspaniałych, zabawnych ale i pouczających przygód.

Gramy: 4 grudnia, godz. 9:00 i 11:00, DUŻA SCENA

5 grudnia wystąpią aktorzy z Teatru Rabcio z Rabki-Zdrój wcielając się w bohaterów bajki „Tomcio Paluszek” w reżyserii Dariusza Wiktorowicza. Na scenie pojawiają się kukiełki, pacynki, lalki i aktorzy. Jednak dzięki przemyślnej scenografii i reżyserii, zestaw ten stwarza przeróżne plany: raz widzowie oglądają zabawę w odległym lesie, a za chwilę siedzą w izbie wilkołaka lub królewskim salonie. Sporo humoru, ale momentami jest naprawdę groźnie… 

Gramy: 5 grudnia, godz. 9:00 i 11:00, DUŻA SCENA

W dzień św. Mikołaja, 6 grudnia proponujemy spektakl „Brzydkie kaczątko” z Teatru Rabcio w Rabce Zdroju. Sztuka  „Brzydkie  kaczątko”  napisana przez Igora Bojovica  ( jednego z najbardziej popularnych dramaturgów  serbskich)  nawiązuje do baśni Hansa Christiana  Andersena. Historię „Brzydkiego  kaczątka” opowiada  Klaun, który doświadczył  w  dzieciństwie  nietolerancji  i  odrzucenia  z  powodu  swojej brzydoty. Dzięki poznaniu  historii  o kaczątku zmienił  zdanie  i  przekonał  się jakie  wartości  w  życiu  są  najważniejsze, odkrył, że prawdziwe piękno jest w nim samym.  

Gramy: 6 grudnia, godz. 9:00 i 11:00, DUŻA SCENA

W ramach Małej Talii zagramy również spektakl produkcji tarnowskiego teatru „Mały książę”, w którym w tytułowych rolach, wystąpią chłopcy wyłonieni w castingu. Podczas awaryjnego lądowania na pustyni Sahara, pilot spotyka małego chłopca – tajemniczego przybysza z innej planety. Ich spotkanie jest okazją do przypomnienia o najważniejszych sprawach w życiu: o miłości, przyjaźni i  odpowiedzialności za drugiego człowieka.

Gramy: 7 grudnia, 9:00 i 11:30 oraz 8 grudnia, godz. 15:00, DUŻA SCENA

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Informacje o wydarzeniach towarzyszących X Festiwalu Mała Talia 2018  przekażemy wkrótce.

Rezerwacje biletów na spektakle w ramach X Festiwalu Mała Talia 2018 w Dziale Promocji i Organizacji Widowni.

Tel.: 14 688 32 87 lub 784 976 025.

Serdecznie zapraszamy!

Fot. Paweł Topolski

Załączniki