Wydarzenia towarzyszące podczas X Festiwalu dla dzieci Mała Talia

28 listopada w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, po raz dziesiąty rozpoczniemy blisko dwutygodniowe, artystyczne wydarzenie dla najmłodszych widzów. 

Spektakle, w których znani bohaterzy bajek Pan Kleks i jego uczniowie, Szpak Mateusz i Chiński Doktor Pai Chi Wo, Mały Książę, Pilot i Róża, Tomcio Paluszek, Dziadek Mróz czy Brzydkie kaczątko, będą przykuwać uwagę publiczności, przeplotą się z warsztatami, happeningiem czy rozmowami o sztuce z dziećmi i młodzieżą.

Festiwal rozpocznie się 28 listopada, od prezentacji „Akademii Mr Kleks” nowatorskiej adaptacji Elżbiety Chowaniec opartej na motywach kultowej książki Jana Brzechwy. Po drugim spektaklu widzowie spotkają się z aktorami grającymi w sztuce. Spotkanie poprowadzi aktor Jerzy Pal, który w Akademii gra postać  Chińskiego Doktora Pai Chi Wo.

29 listopada, widzowie oglądający spektakl „Akademia Mr Kleks” zostaną zaproszeni do wzięcia udziału  w taneczno – teatralnym happeningu,  z tancerzami grającymi w spektaklu „Akademia Mr Kleks” oraz aktorami Teatru Solskiego i tajemniczym gościem specjalnym.

1 grudnia odbędą się warsztaty „Bawmy się w Teatr” dla dzieci w wieku 7 – 11 lat oraz ich rodziców.
Podczas zajęć powstaną scenki dialogowe i improwizacje teatralne.

 To wspaniała okazja dla dzieci i rodziców, by wspólnie spędzić czas i spotkać się na “nowych zasadach” w rzeczywistości scenicznej –mówi aktorka tarnowskiego teatru, Matylda Baczyńska, która razem z Kamilem Urbanem poprowadzi warsztaty.

Czas trwania: godz. 10:00 – 13:00, Mała Scena
Cena: 2 zł od osoby

2 grudnia odbędą się „Rodzinne warsztaty twórczej zabawy” to kolejna propozycja na spędzenie wolnych chwil ze swoimi pociechami. Grupa 2-3 latków wraz z rodzicami odkryje moc płynącą z bajkoterapii, zabawy dźwiękami i zabaw animacyjnych. Nie obejdzie się bez wielkoformatowych zabaw plastycznych.
Czas trwania: godz. 10:00 – 11:00
Cena: 2 zł od osoby

Kolejne zajęcia w tym dniu kierujemy dla nieco starszych, czyli 4-6 latków wraz z rodzicami, którzy przy użyciu działań plastycznych, teatralnych i parateatralnych poznają „Maski” i ich rolę.
S
prawdzimy: jak je wykonać? Do czego służą? W czym pomagają? oraz jak wykorzystać je do wspólnej, rodzinnej zabawy. 

– Dla rodziców będzie to szansa na poznanie nowych form wspólnego spędzania czasu, umocnienie więzi z dzieckiem oraz poszerzenie horyzontów całej rodziny, poprzez otwarcie się na odkrywanie wspólnej zabawy w nieszablonowy sposób – mówi prowadząca warsztaty pedagog Iwona Wróbel – Przebięda, prowadząca zajęcia dla dzieci MAMMOVO oraz EduLAB w Stowarzyszeniu Mamy Tarnów.

2 grudnia godz. 11.30-12.30
Cena: 2 zł od osoby

W trakcie warsztatów uczestnicy otrzymają pamiątkowe kolorowanki, które można pobrać w linku poniżej:

Kolorowanka cz. 1
http://www.teatr.tarnow.pl/files/X%20Festiwal%20Ma%C5%82a%20Talia%202018%20kolorowanka%20cz.%201.pdf

Kolorowanka cz. 2
http://www.teatr.tarnow.pl/files/X%20Festiwal%20Ma%C5%82a%20Talia%202018%20kolorowanka%20cz.%202.pdf

 „Bajkowy koncert” na Finał X Festiwalu Mała Talia.
Na „Bajkowy koncert” składają się utwory ze spektakli „Mały książe” i „Akademia Mr Kleks” a także znane, edukacyjne piosenki dla najmłodszych m.in. „Samochwała” na podstawie tekstu Jana Brzechwy, czy „Cudy i dziwy” i „Księżyc w misce” Grzegorza Turnaua.
Koncert powstał podczas warsztatów muzycznych, na które uczęszczały dzieci i młodzież wyłoniona z castingu. Młodzi uczestnicy zajęć zaśpiewają obok profesjonalnych artystów.
Towarzyszyć im będą prowadzący warsztaty: Sławomir Ramian (pedagog wokalny Natural Voice Perfection Institute, laureat “Szansy na Sukces”, “Bitwy na głosy”, “The Voice of Poland IV”), Piotr Niedojadło (pianista, kompozytor) oraz Grzegorz Gawlik (kompozytor, autor tekstów, znakomity pedagog, dobry duch).
Gościnnie wystąpią muzycy: Sylwester Malinowski ( instrumenty perkusyjne) oraz Grzegorz Nosek (bas i gitary). Koncert poprowadzą i gościnnie wystąpią aktorki tarnowskiej sceny Matylda Baczyńska i Monika Wenta. Na koniec, wspólnie z widzami, zaśpiewany zostanie Hymn Małej Talii.

9 grudnia godz. 14.00, Duża Scena
Cena: 5 zł od osoby.

Polecamy także spektakle weekendowe w cenie 5 zł od osoby.

„Akademia Mr Kleks” 1 grudnia (sobota), godz. 16:00, Duża Scena
„Mały książę” 8 grudnia (sobota), godz. 15:00, Duża Scena

Rezerwacje biletów na spektakle i koncert w Dziale Promocji i Organizacji Widowni
tel. 14 688-32-87, 784-976-025, promocja@teatr.tarnow.pl

Zapisy na warsztaty: tel. 14 688-32-87, 784-976-025, organizacja@teatr.tarnow.pl

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Mecenasem Teatru jest Grupa Azoty.

Załączniki