Werdykt Jury XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia 2012

Tarnów, dnia 5 października 2012 r.
PROTOKÓŁ
Jury XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia, odbywającego się w dniach od 28 września do 7 października 2012 r. w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, obradujące
w składzie:

Małgorzata Pieńkowska
Barbara Szałapak
Andrzej Nejman
Jacek Wakar – Przewodniczący
Po obejrzeniu siedmiu przedstawień konkursowych postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
Grand Prix w wysokości 15 tysięcy złotych oraz Statuetkę Talii dla najlepszego przedstawienia Festiwalu dla „KLUBU KAWALERÓW” z Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy i jego twórców:
Łukasza Gajdzisa – reżysera, Mirka Kaczmarka – scenografa, Anety Jankowskiej- ruch sceniczny, Macieja Szymborskiego – opracowanie muzyczne, Kacpra Chabrowskiego–akordeon, Roberta Łosickiego – reżyseria światła, aktorów – Karoliny Adamczyk, Magdaleny Łaski, Małgorzaty Trofimiuk, Małgorzaty Witkowskiej, Michała Czachora, Pawła L. Gilewskiego, Mariana Jaskulskiego, Rolanda Nowaka, Jerzego Pożarowskiego, Marcina Zawodzińskiego.
Nagrodę w wysokości 3 tysięcy złotych dla Mikołaja Grabowskiego za scenariusz i reżyserię przedstawienia „O północy przybyłem do Widawy, czyli opis obyczajów III” z Teatru IMKA w Warszawie
Dwie równorzędne pierwsze nagrody aktorskie w wysokości 3 tysiące złotych dla Sławomira Orzechowskiego za rolę Davida O. Selznicka oraz Andrzeja Zielińskiego za rolę Bena Hechta w przedstawieniu „KSIĘŻYC I MAGNOLIE” z Teatru Współczesnego w Warszawie.
Nagrodę aktorską w wysokości 2 tysiące złotych dla Rafała Rutkowskiego za rolę Johna Smitha w przedstawieniu „MAYDAY” z Och-Teatru w Warszawie.

Wyróżnienie dla młodej aktorki w wysokości 1 tysiąc złotych dla Zofii Zoń za rolę Marilyn w przedstawieniu „Jednoręki ze Spokane” z Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Ponadto Jury przyznało pozaregulaminową nagrodę Związku Artystów Scen Polskich „Ale Aktor !”

Za najciekawszą kreację komediową dla Magdaleny Łaski z Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy.

Nagrodę publiczności otrzymał spektakl Raya Cooneya “MAYDAY”, w reżyserii Krystyny Jandy z Och-Teatru w Warszawie

Załączniki