Weekend z “Płucami” i “W pokoju obok”

Wzruszające i pełne humoru „Płuca” oraz elektryzująca komedia erotyczna dla dorosłych „W pokoju obok” to nasze propozycje na najbliższy weekend.

„Płuca” to mądra, aktualna, niezwykle zabawna i bardzo wzruszająca opowieść o pokoleniu, którym kieruje niepewność, wątpliwości, stres i strach przed rozpadem znanego świata, o odpowiedzialności  i dojrzewaniu do rodzicielstwa w czasach globalnego niepokoju, terroryzmu i napiętych stosunków politycznych. Młodzi  bohaterowie Macmillana muszą zweryfikować własne przekonania, zmierzyć się z konsekwencjami swoich decyzji, pokonać lęki, podjąć ryzyko i przede wszystkim zawalczyć o miłość. Bo „Płuca” to także uniwersalna opowieść o miłości – niedoskonałej, trudnej, ale prawdziwej. Takiej, od której brakuje tchu.

Wspaniały spektakl oparty na mądrym tekście, wyreżyserowany przez Annę Wieczur-Bluszcz z ogromną wrażliwością na refleksję w nim zawartą i niemal perfekcyjnie zagrany przez parę młodych aktorów – Ewę Jakubowicz i Filipa Kowalczyka. “Miłość w kosmicznej perspektywie” Beata Stelmach-Kutrzuba, Temi nr 19/09.05

“W pokoju obok” to  zabawna,  niepozbawiona istotnych tematów sztuka, w reżyserii Łukasza Gajdzisa, nominowana do prestiżowej Tony Awards i nagrody Pulitzera. Wnikliwa, ożywcza, śmieszna, pełna filozoficznej refleksji i wrażliwości.

Dwie pary, dwie miłości i… dwa problemy. Sarah Ruhl, amerykańska dramatopisarka, przeniosła się w przeszłość i opisała kłopoty dwóch małżeństw na początku ery elektryczności. Szokiem dla dziewiętnastowiecznych bohaterów jest jednak nie tylko zamiana światła świecy na światło żarówki, ale przede wszystkim nowy język mówienia o swoich uczuciach i seksualności. Katalizatorem zmiany jest elektryczny przyrząd, którym Doktor Givings będzie leczył swoje pacjentki…

Dynamiczne tempo, głośne popowe hity, ciekawe rozwinięcia scen, zachwycające delikatnością, zwiewnością a jednocześnie wodzące na pokuszenie kostiumy Małgorzaty Jochan oraz scenografia Justyny Łagowskiej składają się na naprawdę nietuzinkowy spektakl. Bartłomiej Miernik, Miernik Teatru, 8.10.2013 r.

Rezerwacje biletów w Dziale Promocji i Organizacji Widowni.

Na hasło ZŁOŚNICA bilety na wyżej wymienione spektakle w cenie 25 zł od osoby.

Więcej informacji: 14 688 32 87 oraz 784 976 025.

Mecenasem Teatru jest Grupa Azoty

Zapraszamy serdecznie!

Fot. Paweł Topolski