Weekend seniora w “Solskim”

W najbliższy weekend – 22 i 23 września osoby, które ukończyły 60. rok życia, mogą liczyć na zniżkowe bilety wstępu na komediowe spektakle prezentowane w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Na scenie zobaczą: “Kolegę Mela Gibsona” oraz “Jednorękiego ze Spokane”.

Dodatkowo – podczas trwania XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia 2012 – Teatr Solskiego przygotował niespodziankę dla seniorów. 50 osób, będzie mogło zakupić bilety na spektakl “Jednoręki ze Spokane” (28 września piątek, godz. 17.00). Dla seniorów bilety w cenie 10 zł od osoby. Liczba miejsc ograniczona. 

Jest to inicjatywa związana z akcją „60+ kultura”, organizowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Do akcji przyłączyło się ponad 170 instytucji kulturalnych na terenie całego kraju, w tym również Teatr im. Ludwika Solskiego. Promocja przygotowana z myślą o seniorach to bilet wstępu dla osób, które ukończyły 60 lat (za okazaniem legitymacji emeryta lub dowodu osobistego) za symboliczną kwotę 10 zł. Bilety do nabycia w kasie teatru (ul. A. Mickiewicza 4).

Spektakl „Kolega Mela Gibsona” to satyra na tak zwane lokalne gwiazdy. Tomasz Jachimek napisał tekst błyskotliwy, zabawny, ale nie pozbawiony refleksji, w którym zdradza szerokiej widowni z rozbrajającą niefrasobliwością bezprzykładne śmiesznostki i fobie środowiska aktorskiego. W głównej roli zobaczymy Jerzego Pala. Spektakl „Kolega Mela Gibsona” zostanie zaprezentowany 22 września o godz. 18.00 na małej scenie Solskiego.

Z kolei “Jednoręki ze Spokane” to przewrotna, groteskowa opowieść o poszukiwaniu celu w życiu przedstawiona w formie czarnej komedii, która swoim klimatem przypomina filmy Lyncha, Tarantino czy braci Cohen. Spektakl jest prezentowany w ramach pokazów przedpremierowych – 28 września stanie bowiem w szranki z pozostałymi spektaklami konkursowymi podczas Festiwalu Komedii Talia. W obsadzie zobaczymy Zofię Zoń, Łukasza Stawarczyka (gościnnie), Kamila Urbana oraz Tomasza Wiśniewskiego. Spektakl „Jednoręki ze Spokane” zostanie zaprezentowany 23 września o godz. 18.00 na Dużej Scenie Solskiego.

Dodatkowe informacje na temat spektaklu oraz możliwości organizacji wejścia na spektakl można uzyskać w Biurze Organizacji Widowni – tel. kom. 784 976 026, tel. (14) 688 32 87.

Załączniki