Warsztaty teatralne w Teatrze Solskiego

Do rozpoczęcia ferii w regionie tarnowski zostało już tylko cztery tygodnie. Wielu rodziców zastanawia się jak zagospodarować czas wolny swoim pociechom. Sposób na kreatywne i aktywne ferie dla młodych tarnowian ma Teatr im. Ludwika Solskiego.

Aktorzy Solskiego zapraszają do udziału w warsztatach teatralnych – ich program obejmuje ćwiczenia z emisji głosu, interpretacji wierszy i treningi przed mikrofonem, a także podstawy ruchu scenicznego.

Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku 6-12 lat. Czas trwania – od 23 do 27 lutego w godzinach od 9.00-14.00. Liczba miejsc ograniczona.

Program warsztatów:

Zakres:
I. Praca z tekstem (Kamil Urban)
– analiza i interpretacja krótkich fragmentów tekstu, szukanie kontekstów osobistych
– ćwiczenia emisyjne i dykcyjne
– wyrażanie emocji słowem – improwizacja

II. Praca z ciałem ( Matylda Baczyńska)
– rozgrzewki ruchowe, emocjonalne
– wyrażenie emocji przez gest, ruch, taniec
– oddawanie charakteru muzyki poprzez ruch ( improwizacja przy akompaniamencie )

– Warsztaty maja na celu rozwijanie wyobraźni, wrażliwości, pewności siebie u uczestników, a jednocześnie pozwolą im zasmakować bycia aktorem – mówi Matylda Baczyńska, aktorka Teatru Solskiego koordynująca cały projekt.

Uczestnicy zajęć będą mieli również możliwość poznać teatr “od kuchni – zwiedzić sceny oraz pracownie teatralne i zaplecze techniczne. Zobaczą jak wygląda praca aktorów i pracowników zaplecza sceny.

Koszt tygodniowych zajęć to 150 zł, w tej cenie oprócz zajęć warsztatowych dodatkowo znajduje się bilet na spektakl familijny “Gdzie jest babcia?” oraz dwudaniowy obiad.

Dodatkowe informacje na temat warsztatów można uzyskać w Biurze Organizacji Widowni – tel. (14) 688 32 87, tel. kom. 784 976 026, e-mail: promocja@teatr.tarnow.pl.

Zapraszamy!

Załączniki