Warsztaty teatralne dla najmłodszych

Wielkimi krokami zbliża się premiera spektaklu dla dzieci “Księga Lasu”. Na tydzień przed pierwszym wystawieniem tej teatralno-muzycznej baśnią zapraszamy najmłodszych na warsztaty ekologiczno-plastyczne “Mieszkańcy Lasu”. Wspólnie z małymi miłośnikami sztuki wyruszymy w niezwykłą przygodę w świat maski!

Zajęcia odbędą się 23 i 24 listopada w godz. od 10:00 do 14:00. Poprowadzi je Anna Adamiak, artystka zajmująca się projektowaniem scenografii.

Celem zajęć jest zdobycie wiedzy oraz umiejętności technicznych i plastycznych, w wykorzystaniu materiałów wtórnych: gazet, opakowań, kartonów, plastikowych butelek, w niekonwencjonalny i artystyczny sposób. Przy użyciu farb i nożyczek, na podstawie starej i znanej techniki Papier Mache,używanej do tworzenia masek weneckich, mali uczestnicy warsztatów będą budować formy wybranych zwierząt. Zachęcamy do zabrania ze sobą niepotrzebnych ubrań, z których powstaną oryginalne kostiumy – mówi Anna Adamiak, prowadząca zajęcia.

Zajęcia są skierowane do dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Prowadzącej warsztaty pomogą wolontariusze, więc najmłodsi uczestnicy będą mieli zapewnioną pomoc i opiekę. Proponowane techniki pracy wymagają czasu, więc zajęcia odbędą się w sobotę i będą kontynuowane w niedzielę. Każde dziecko stworzy maskę i kostium – dodaje Karolina Białas z Biura Promocji i Organizacji Widowni.

Zapisy na warsztaty przyjmujemy w Biurze Promocji i Organizacji Widowni pod numerem telefonu 14 688 32 87. Liczba miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy!

Załączniki