Wakacje z tańcem u Solskiego

Tańce latynoskie to nie tylko rumba, cha-cha i samba, o tym będą mogli się przekonać uczestnicy warsztatów tańca podczas wakacyjnych wieczorów w Tarnowskim Teatrze.

Jedną z propozycji Tarnowskiego Teatru na czas wakacji są warsztaty tańca latynoskiego. Zajęcia poprowadzi Krzysztof Węglarczyk praktyk i teoretyk, choreograf i nauczyciel tańca ze stażem w Polsce, Europie i USA. Co ciekawe uczył tańców latynoskich w Stanach Zjednoczonych Latynosów. 

Wiele osób myśli że tańce latynoskie to rumba, cha-cha czy samba. Jak się okazało Kubańczycy nie wiedzą co to europejska rumba kubańska. Brazylijczycy są zdziwieni „naszą” sambą, a generalnie wszyscy Latynosi odkrywają dopiero uroki cha-chy. A to co tańczymy w Europie to ruchy zaadaptowane dla starego kontynentu. Podczas dwumiesięcznych zajęć będę chciał pokazać nie tylko standardy taneczne, czyli to co zaliczamy do tańców latynoskich, ale przede wszystkim pokazać style tańca od Wschodniego Wybrzeża USA (east coast swing ), aż po Amerykę Południową (tango) – mówi Krzysztof Węglarczyk.

Uczestnicy warsztatów nauczą się salsy LA, salsy New York / mambo style, salsy rueda de casino, merengue, bachaty oraz cumbia. Na zakończenie kursu planuje się pokaz letniej szkoły tańca u Solskiego.

Warsztaty dla młodzieży i dorosłych będą się odbywać raz w tygodniu przez dwie godziny w Tarnowskim Teatrze. Pierwsze spotkania organizacyjne odbędą się 13 i 15 czerwca. Zainteresowanych kursem tańca prosimy wysyłać zgłoszenia (zawierające dane kontaktowe) na adres sekretariat@teatr.tarnow.pl. Warunki uczestnictwa w warsztatach oraz terminy spotkań zostaną ustalone na pierwszym spotkaniu.

Załączniki