Teatralny openair w niedzielę

Chcesz przymierzyć kostium Makbeta? Mieć zdjęcie jako bohaterka „Alicji w Krainie czarów”? A może wolisz napić się kawy z aktorami Teatru Solskiego? Nie zabraknie także okazji do degustacji wyrobów winiarskich z okolic Tarnowa – to wszystko już w niedzielę (14 września) podczas „Teatralnego openair’a” od godz. 14 do 17.00.

Pomysł jest sposobem na ściągnięcie uwagi Tarnowian na teatr przed rozpoczynającym się 61. sezonem artystycznym. Nie narzekamy na frekwencję, ale zrobimy wszystko, by teatr stał się jeszcze bardziej rozpoznawalnym miejscem w Tarnowie – mówi Rafał Balawejder, dyrektor naczelny. 

„Teatralny openair” to inicjatywa pozwalająca poznać teatr od bardziej nieformalnej strony. Poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców miasta.

We foyer przy Mickiewicza 4 znaleźć będzie można kostiumy bohaterów z ostatnich spektakli, obok nich także te które od dawna leżą w magazynach. Specjalna plansza umożliwi wszystkim chętnym stworzenie własnego plakatu z „Trzech sióstr” bądź „Alicji w krainie czarów”. Na najmłodszych będą czekać wolontariusze, którzy poprowadzą gry i zabawy wprowadzające do świata teatru. Osoby ciekawe tego jak wygląda teatr “od kuchni” będą mogły zwiedzić kulisy Solskiego.

Uwaga! Na pierwszych 100 gości będą czekały darmowe zaproszenia na spektakle, które będzie można zobaczyć w najbliższych miesiącach w tarnowskim teatrze.

Równocześnie w ramach zakończenia III Tarnowskich Dionizji przed teatrem staną stoiska lokalnych winiarzy, którzy zaprezentują swoje najlepsze produkty. Będzie można skosztować dionizyjskich smaków z Tuchowa, Szczepanowic – miejsc, gdzie powoli zaczyna pojawiać się coraz więcej małych, prywatnych winiarni. Tarnowianie będą mieli również okazję spróbować modnego w ostatnim czasie cydru – wyprodukowanego w okolicach Dąbrowy Tarnowskiej.

W finale Dionizji o godz. 18.00 na Małej Scenie prezentacja programu “Recepta na ból głowy…” w wykonaniu kabaretu “NaTenCzas”. Zaproszenia dostępne są w kasie teatru.

Serdecznie zapraszamy!

 

Załączniki