Teatralny openair – odsłona druga

60 sezon artystyczny już wystartował. Na jego dobry początek Teatr Solskiego zaprasza Tarnowian do wspólnej zabawy. 

W niedzielę 15 września odbędzie się kolejny już openair teatralny, podczas którego aktorzy będą animować zabawy dla dzieci, stroje teatralne sprawią, że będzie można poczuć się jak Makbet, książę czy księżniczka z bajki, a chętni będą mogli podzielić się z dyrekcją swoimi opiniami o teatrze przy kawowym stoliku.

„Teatralny openair” to kolejna już inicjatywa pozwalająca poznać teatr od bardziej nieformalnej strony. Ubiegłoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Niedzielne spotkanie rozpoczniemy o godz. 15:00 a zakończymy o godz.17:30 – mówi Krzysztof Bogusz, kierownik Biura Promocji i Organizacji Widowni.

Aktorzy tarnowskiej sceny – Aleksander Fiałek i Jerzy Pal poprowadzą całą imprezę na foyer teatru, zachęcając do wspólnych zabaw integracyjnych i konkursów.

W foyer powstanie wyjątkowa przymierzalnia, w której znajdą się kostiumy bohaterów ze spektakli granych w ostatnich latach. Specjalne plansze z przedstawień „Trzy siostry”, „Mały Książę” czy „Lokomotywa II” umożliwią z kolei stworzenie plakatu z własną podobizną. Fotografie będą wykonywać uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie.

Najmłodsi widzowie będą mogli spróbować swoich sił w chodzeniu na dziecięcych szczudłach, wykazać się zręcznością podczas łowienia rybek lub przemienić swoje twarze w kolorowe, bajkowe postacie.

Przed teatrem odbędzie się degustacja win z winiarni Zadora, a dla pierwszych 100 osób, które nas odwiedzą przygotowaliśmy zaproszenia na spektakle, które będzie można zobaczyć w najbliższych miesiącach.

Serdecznie zapraszamy!

Załączniki