TALIA pod nowym adresem: “Człapówki-Zakopane”

Tarnów, dnia 26 września 2014 roku

PROTOKÓŁ
Jury XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia, odbywającego się w dniach od 19 do 28 września 2014 roku w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, obradujące w składzie:
– Joanna Szczepkowska – Przewodnicząca
– Dorota Segda
– Andrzej Bart
– Bartosz Szydłowski

Po obejrzeniu dziewięciu przedstawień konkursowych jury postanowiło przyznać:
Grand Prix w wysokości 15 tysięcy złotych oraz Statuetkę Talii dla zespołu Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem za spektakl:
„Człapówki – Zakopane” wg Andrzeja Struga. Za styl. Za wierność sobie. Za to, że język kabaretu, w ich brawurowym wykonaniu stał się językiem teatru.
Nagrodę za reżyserię (w wysokości 3000 zł)
– dla Piotra Szczerskiego za spektakl „Jakiś i Pupcze (Smutna komedia)” z Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach za wrażliwość, która pozwoliła wybrzmieć znakomitemu tekstowi, a aktorom stworzyć przejmujące kreacje. Za podniesienie komedii do rangi metafizycznej.
Cztery nagrody aktorskie – każda w wysokości 2 tysięcy złotych:
– dla Andrzeja Bieniasa z Zakopanego za magnetyzm i siłę, w przedstawieniu „Człapówki – Zakopane” wg Andrzeja Struga
– dla Zuzanny Wierzbińskiej z Kielc za czułość i poezję odnalezione w postaci Pupcze, w spektaklu „Jakiś i Pupcze (Smutna komedia)” Hanocha Levina,
– dla Dawida Żłobińskiego z Kielc za rolę Jakisia. Za to że jego męskie „nie” uruchomiło sprężynę teatralnej wyobraźni, w spektaklu „Jakiś i Pupcze (Smutna komedia)” Hanocha Levina,
– dla Joanny Kasperek z Kielc za świetny epizod, w którym pod maską błazna ukryła ludzkie zagubienie, w spektaklu „Jakiś i Pupcze (Smutna komedia)” Hanocha Levina.
Oraz dwa wyróżnienia dla młodych aktorów – w postaci nagród rzeczowych (kamer cyfrowych):
– Dominiki Markuszewskiej z Tarnowa
– Krzysztofa Grabowskiego z Kielc
żeby wykorzystując swoje talenty wciąż ostrzyli spojrzenie na świat.

Partnerem Głównym Festiwalu jest TAURON Polska Energia, Partnerem Grupa Azoty, Sponsorem nagród indywidualnych Tikkurila.

Załączniki