Świętowanie Dni Tarnowa z Teatrem Solskiego

W niedzielę 26 czerwca zapraszamy do Parku Strzeleckiego, gdzie w ramach obchodów Dni Tarnowa, Zdearzenia 2016 Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie zaprezentuje muzyczno-kabaretowy program.

Matylda, Baczyńska, Ewa Sąsiadek, Kamil Urban, Ireneusz Pastuszak, wystąpią w utworach ze spektaklu “Starsi Panowie znów”, najnowszej premierze Solskiego. Na fortepianie akompaniował będzie Piotr Niedojadło. Usłyszymy m.in. “Co ja zrobiłem”, “A ta Tola”, “Jeżeli kochać”, “Upiorny Twist”, “Miłość nie duża” czy “Zakochamy się”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17:00 pod górną fontanną w Parku Strzeleckim.

W bloku koncertów klasycznych znajduje się “Solski na ludowo”, podczas którego wystąpią zespoły ludowe i odbędzie się potańcówka z muzyką na żywo – mówi Rafał Balawejder, dyrektor naczelny Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Zaprezentuje się Zespół Pieśni i Tańca “Swojacy” z Wierzchosławic, który w tym roku obchodził jubileusz 70 – lecia. Swój program przedstawi także Zespół Regionalny “Biskupianie”. Zespołom towarzyszyć będą aktorzy Solskiego. Zachęcamy do udziału w potańcówce na ludowo, podczas której będzie można obejrzeć pokazy tańców regionalnych i nauczyć się podstawowych kroków. “Solski na ludowo” zaplanowano w godz. 18:30 – 20:30 przy Galerii Miejskiej BWA Tarnów, w Parku Strzeleckim.

Serdecznie zapraszamy.