Styczniowe premiery “PIASKOWNICA/PIERWSZY RAZ” oraz “TRANS-ATLANTICO”

Serdecznie zapraszamy na najnowsze premiery tarnowskiego teatru. Już w styczniu w naszym repertuarze pojawią się aż dwa nowe tytuły.

12 stycznia odbędzie się premiera „Piaskownicy / Pierwszego razu” dwóch jednoaktówek Michała Walczaka – jednego z najczęściej wystawianych współczesnych rodzimych dramatopisarzy i współtwórcy kultowego warszawskiego kabaretu Pożar w Burdelu, który otrzymał główną nagrodę na 20. Ogólnopolskim Festiwalu Komedii Talia.

Bohaterowie „Piaskownicy” i „Pierwszego razu” należą do pokolenia dwudziesto – trzydziestolatków, którzy nie radzą sobie z dojrzałością, starają się uniknąć odpowiedzialności i samodzielności, marzą o stałych związkach, bojąc się jednocześnie uczuciowego zaangażowania. Autor tekstów, opowiada o trudnych relacjach międzyludzkich z charakterystycznym dystansem i poczuciem humoru.

Jednoaktówki będę grane na Scenie Underground („Piaskownica”) i Małej Scenie („Pierwszy raz”)

Występują: Katarzyna Pośpiech, Filip Kowalczyk (“Piaskownica”)

Występują: Ewa Jakubowicz, Fabian Kocięcki  (“Pierwszy raz”)

27 stycznia zapraszamy na Dużą Scenę naszego teatru, gdzie zaprezentujemy „Trans-Atlantico” na podstawie „Trans-atlantyku” i „Dziennika 1953-1969” Witolda Gombrowicza w reżyserii Tomasza Gawrona, który w 2012 roku na Scenie Underground przygotował, granego do tej pory, „Blackbirda”.

„Trans-Atlantico” to opowieść o pierwszych latach spędzonych przez Gombrowicza w zdumiewająco odmiennej kulturowo, upalnej i egzotycznej Argentynie.

Zderzenie polskości z południowym smakiem, konserwatywnego patriotyzmu z wolnością nowego życia na obczyźnie, rozbuchanej erotyki z ciasnym gorsetem narzucanych norm zaowocowało powieścią, w której Gombrowicz w przenikliwy i ironiczny sposób rozprawił się z narodowymi mitami, anachronizmami i stereotypami, powieścią, która jest, wciąż aktualną i bardzo w dzisiejszych czasach potrzebną, obroną niezależności jednostki i manifestacją indywidualizmu. Scenariusz spektaklu został uzupełniony o fragmenty „Dziennika” pisarza z pierwszych lat emigracji.

Występują: Ewa Sąsiadek, Maciej Babicz, Aleksander Fiałek, Stefan Krzysztofiak, Jerzy Pal, Ireneusz Pastuszak, Tomasz Schmischeiner (gościnnie), Kamil Urban oraz Tomasz Wiśniewski

Rezerwacje: 14 688-32-87, 784-976-025, 668 323 998, kasabiletowa@teatr.tarnow.pl

Mecenasem teatru jest GRUPA AZOTY

Serdecznie zapraszamy!