Spektakle towarzyszące i Finał XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia 2017. Sprzedaż rozpoczęta

Znamy tytuły spektakli, które zostaną zaprezentowane poza konkursem na XXI Ogólnopolskim Festiwalu Komedii Talia. 

Tarnowska publiczność będzie miała okazję zobaczyć muzyczną komedię „Zdobyć, utrzymać porzucić 2. Rozstania i powroty” z Teatru Capitol w Warszawie, monodram Andrzeja Konopki „Duszpasterz hipsterów” z kabaretu Pożaru w Burdelu – ubiegłorocznego zwycięzcy Talii. Na finał Festiwalu wystąpi Artur Andrus – dziennikarz, artysta kabaretowy, poeta i autor tekstów piosenek, ze swoim „Recitalem kabaretowym”. 16 sierpnia rusza sprzedaż biletów na spektakle konkursowe i towarzyszące Festiwalu Komedii Talia.

1.„Zdobyć, utrzymać porzucić 2. Rozstania i powroty” scen. i reż. Krzysztof Jaślar 16.09 (sobota) godz. 17:00 i 20:00, Duża Scena.

Teatr Capitol w Warszawie

Obsada: Monika Dryl, Katarzyna Żak, Olga Bończyk, Władysław Grzywna

Czas trwania: 2 godziny (jedna przerwa)

”Rozstania i powroty” to kontynuacja przedstawienia ”Zdobyć, utrzymać, porzucić.” Takie nasze damsko-męskie „SZCZĘKI II”. Też będzie o NIEJ i o NIM. Z tą jednak różnicą, że w pierwszej części spektaklu ”Zdobyć, utrzymać, porzucić” nasz On był w domyśle lub przemawiał nagranym głosem Artura Andrusa, natomiast w najnowszym, wystąpi prawdziwy mężczyzna! „Zdobyć, utrzymać, porzucić” to przede wszystkim muzyczno – kabaretowa opowieść o relacjach damsko – męskich. Część druga to temat niby poważny: „Rozstania i powroty”, ale proszę się nie niepokoić. Nie stawiamy żadnych trudnych pytań. Co najwyżej dajemy odpowiedzi, które mogą dotyczyć każdego udanego a zwłaszcza nieudanego związku. Tu ważna uwaga – żeby wrócić najpierw trzeba się rozstać. To działa niestety tylko w takiej kolejności i nie ma co protestować.I jeszcze jedno… Będzie o punktach zapalnych takich jak… jednak dalej tematu nie rozwijamy, żeby nie zniechęcać. Jeśli nawet sprawa „roztrząsana” w przedstawieniu będzie bulwersująca, to proszę się nie martwić, przedstawimy ją jak piosenkę: lekko, łatwo, przyjemnie.

Cena biletu : 70 zł

2. Michał Walczak, Maciej Łubieński „Duszpasterz hipsterów” Pożar w Burdelu, reż. Michał Walczak 23.09 (sobota) godz. 19:00 Duża Scena.

Obsada: Andrzej Konopka

Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerwy)

Jasna twarz polskiego Kościoła zaprasza na odlotowe nabożeństwa, wirtuozerskie kazania i efektowne nawrócenia, czyli pierwszy katolicki stand-up! Duszpasterz hipsterów odsłoni kulisy życia księdza w wielkim mieście, oprowadzi po swoim lofcie i rozwikła zagadkę tajemniczego zakonu Księży Wyklętych. Czy księdzu Markowi uda się utrzymać jedność Kościoła? Czy cud w Legnicy zostanie uznany przez Watykan?

Cena biletu: 60 zł

3. Finał XXI OFK Talia 2017 „Artur Andrus. Recital kabaretowy”24.09 (niedziela) godz. 18:00, Duża Scena.

Obsada: Artur Andrus, zespół muzyczny: Wojciech Stec (fortepian, gitara), Łukasz Borowiecki (kontrabas, akordeon), Łukasz Poprawski (saksofony, klarnet), Paweł Żejmo (perkusja)

Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerwy)

Andrus mówi i śpiewa. Najczęściej o tym, co wcześniej zobaczył, usłyszał albo przeczytał. A czasem zmyślił. O smutnym tureckim ojcu, którego cyniczne córki wyjechały do Szwajcarii, o Bardotce zamawiającej w barze „Szalona krewetka” absynt z rumem, o nieświeżym kangurze w Watykanie i innych równie prawdopodobnych zjawiskach. Z takich opowieści i piosenek składa się jego Recital kabaretowy. Przyjdźcie, zobaczcie, posłuchajcie. Najwyżej później wyjdziecie. Na pewno wyjdziecie, bo recital chociaż się nie zaczyna, to jednak się kończy.

Cena biletu 80 zł

Sprzedaż biletów od 16 sierpnia 2017 w Dziale Promocji i Organizacji Widowni. Kontakt: tel. 14 688 32 87, 784 976 025, organizacja@teatr.tarnow.pl, promocja@teatr.tarnow.pl, kasabiletowa@teatr.tarnow.pl.

Serdecznie zapraszamy!

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z Budżetu Miasta Tarnowa.