Spektakle na Dzień Kobiet

Komedia “W pokoju obok” oraz spektakl muzyczny “Bądź taka, nie bądź taka” z nowymi aranżacjami największych przebojów z repertuaru Kory i zespołu Maanam, w wykonaniu Karoliny Gibki,  to propozycje na wieczór w teatrze, w Dniu Kobiet.

“W pokoju obok” to  niezwykle zabawna,  niepozbawiona istotnych tematów sztuka, w reżyserii Łukasza Gajdzisa, nominowana do prestiżowej Tony Awards i nagrody Pulitzera. Dwie pary, dwie miłości i… dwa problemy. Sarah Ruhl, amerykańska dramatopisarka, przeniosła się w przeszłość i opisała kłopoty dwóch małżeństw na początku ery elektryczności. Szokiem dla dziewiętnastowiecznych bohaterów jest jednak nie tylko zamiana światła świecy na światło żarówki, ale przede wszystkim nowy język mówienia o swoich uczuciach i seksualności. Katalizatorem zmiany jest elektryczny przyrząd, którym Doktor Givings będzie leczył swoje pacjentki…

(…) wszystkie dziewiętnastowieczne bohaterki, które pojawiają się w sztuce, mają problemy do rozwikłania. Dla każdej z nich nowo odkryte urządzenie stosowane w terapii przez dr. Givingsa, czyli…wibrator, wydaje się skutecznym sposobem na kłopoty. Szybko jednak okazuje się, że nie o wibrator tu chodzi, lecz o potrzebę miłości i ciepła – jeśli je tracimy w życiu rodzinnym, to usiłujemy je za wszelką cenę odzyskać. /Rozmowa z Łukaszem Gajdzisem; Beata Stelmach – Kutrzuba, Temi, 20 września 2013/

Na scenie wystąpią: Matylda Baczyńska, Karolina Gibki, Kinga Piąty, Kamila Ścibiorek, Monika Wenta, Piotr Hudziak, Piotr Niedojadło ( gościnnie), Jerzy Pal, Ireneusz Pastuszak.

Gramy: 8, 10 i 11 marca, o godz. 18:00
Kolejna propozycja to spektakl muzyczny “Bądź taka, nie bądź taka”, na który składają się nowe aranżacje największych przebojów z repertuaru Kory i zespołu Maanam w wykonaniu Karoliny Gibki, która w wizualizacjach filmowych wciela się w rolę legendarnej wokalistki. Na scenie towarzyszy jej gitarzysta Jakub Mitoraj. W spektaklu usłyszmy m. in.: “Stoję, stoję, czuję się świetnie”, “Bądź taka, nie bądź taka”, “Oddech szczura”, “Ta noc do innych jest niepodobna”, “Jesteśmy ze stali”, “Taczi, tacz”, “Nocny Patrol”, “Boskie Buenos”. Spektakl w reżyserii Joanny Satanowskiej to nie tylko opowieść o jednej z najbardziej barwnych postaci polskiej sceny muzycznej, ale także o godnej naśladowania postawie niezłomności, bezkompromisowości i konsekwencji w walce z przeciwnościami losu, systemem i politycznymi naciskami oraz własnymi słabościami.

Scenariusz spektaklu powstał na podstawie książki „Kora, Kora. A planety szaleją” Kamila Sipowicza (Wydawnictwo Agora S.A., wydanie III na podstawie książki Olgi Jackowskiej i Kamila Sipowicza „Kora i Maanam. Podwójna linia życia” z 1998 r.)

Gramy: 8, 10 i 11 marca, o godz. 20:00 oraz 7 marca o godz. 17:00

Polecamy bilety na powyższe spektakle, grane 8 marca, w cenie 15 zł za bilet.

Dodatkowe informacje na www.teatr.tarnow.pl. Rezerwacja biletów – od poniedziałku do piątku, w godz. od 8.00 do 17.00 w Dziale Promocji i  Organizacji Widowni – tel. (14) 688 32 87, 784 976 025 .

Serdecznie zapraszamy!