Jaś i Małgosia

Solski wraca od północy

Teatr im. Ludwika Solskiego wraca do prezentacji swoich przedstawień już od 6 czerwca. Widzowie do końca miesiąca zobaczą dwie premiery oraz trzy inne spektakle. W planach też wyjątkowe wydarzenia: pokaz przedpremierowy o północy z 5 na 6 czerwca oraz Marcin Hycnar na deskach Solskiego jako aktor w przedstawieniu „Porachunki z katem”.

Nie zasypialiśmy gruszek w popiele w czasie kwarantanny. Wykorzystaliśmy ten czas, by teraz mieć nową propozycję dla widzów – mówi Rafał Balawejder, dyrektor teatru. Idealnie dopasowaliśmy się z terminem nowej premiery, czyli „Jasia i Małgosi”. Liczymy, że znajdziemy także chętnych na pokaz tego spektaklu o północy – to może być fajna przygoda dla starszych dzieci, ale też przecież dla dorosłych, którzy stęsknili się za teatrem jako elitarnym miejscem żywego kontaktu: aktora z widzem.

Dwie przygotowane premiery to: „Jaś i Małgosia” na Dużej Scenie w reżyserii Matyldy Baczyńskiej oraz „Bracia Karamazow” na Małej Scenie w reżyserii Marty Streker. Widzowie spotkają się z bohaterami bajki napisanej przez Monikę Wentę (równocześnie etatowej aktorki teatru) na pokazie przedpremierowym w dniu 6 czerwca o godzinie 0.00. Premiera tego samego dnia o godzinie 16.00. Wyjątkową adaptację „Braci Karamazow” autorstwa Piotra Fronia premierowo widzowie zobaczą w piątek 19 czerwca (spektakl będzie grany od 18 do 21 czerwca).

Na czerwcowym repertuarze zobaczymy także „Porachunki z katem”, „Tango” oraz „Księżniczkę na opak wywróconą”. W spektaklu „Porachunki z katem” Marcin Hycnar wystąpi w podwójnej roli. Jest bowiem reżyserem tego przedstawienia a z racji zmian obsadowych zagra także rolę Arthura.

– Na maj mieliśmy zaplanowane pożegnanie z tym tytułem. Trochę przesunęło się w czasie, ale myślę że warto było poczekać i przyjść, by zobaczyć Marcina Hycnara na scenie i to świetne przedstawienie. Będzie to także okazja do podziękowania Marcinowi za trzyletnią kadencję jako dyrektorowi artystycznemu naszego teatru.

14 czerwca poznamy także oficjalnie osobę, która przez najbliższe trzy lata będzie pełnić funkcję dyrektora, a może dyrektorki artystycznej.

 

Terminy prezentacji spektakli:

– „Jaś i Małgosia” 6 i 7 czerwca

– „Porachunki z katem” 11-14 czerwca

– „Bracia Karamazow” 18-21 czerwca

– „Tango” 18-21 czerwca

– „Księżniczka na opak wywrócona” 25-28 czerwca

Rezerwacje przyjmujemy pod numerem telefonu 14 688-32-87, 784-976-025, 668-323-998.
Kasa czynna od wtorku do piątku o godz. 9.00-17.00 i w weekendy dwie godziny przed spektaklami.
Sprzedaż biletów  w kasie i na stronie Bilety24  https://www.bilety24.pl/organizator/teatr-im-ludwika-solskiego-w-tarnowie-1151.html

Plakat autorstwa Katarzyny Czapskiej