„Solski o…” – dla Katarzyny Gaertner

Z inicjatywy dyrekcji Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego 29 kwietnia o godz. 18.00 na Dużej Scenie odbędzie się koncert z cyklu „Solski o…”. Tym razem aktorzy naszego Teatru zaśpiewają piosenki z muzyką Katarzyny Gaertner.

Jedna z najważniejszych polskich kompozytorek, Katarzyna Gaertner, kilka miesięcy temu w pożarze swojego domu pod Kielcami utraciła cały dorobek życia, zarówno materialny, jak i twórczy. Przepadły cenne materiały, nuty, dokumenty – wszystko, nad czym razem z mężem pracowała w ostatnim czasie. Straty są ogromne – szacowane na 3,5 miliona zł. Całkowity dochód z koncertu przeznaczony zostanie dla Artystki.

Tą inicjatywą włączamy się do kampanii pomocy, z jaką wystąpili znajomi i przyjaciele kompozytorki. Podczas koncertu na scenie tarnowskiego teatru usłyszymy m.in. piosenki „Wielka woda”, „Jak harnaś umierał”, „Małgośka” i „Weselne dzieci” z repertuaru Maryli Rodowicz, „Puść mnie matko” Dżemu, „Hej, baby, baby” i „Kochali my, kochali” Skaldów oraz utwory, które oryginalnie wykonywała Urszula Sipińska, Andrzej Woźniak, Halina Kunicka czy Andrzej Rybiński. Zaśpiewają je Zofia Zoń, Michał Wiśniewski, Matylda Baczyńska, Jerzy Pal, Jolanta Januszówna, Piotr Hudziak, Kamil Urban i Ireneusz Pastuszak.

Rezerwacje tel. (14) 688 32 87, tel. kom. 784 976 026, e-mail: k.bogusz@teatr.tarnow.pl. Bilety w przedsprzedaży 45 zł do kupienia codziennie od 8.00 do 17.00 w kasie teatru, a także przez Internet na stronie http://ekobilet.pl/tarnowski-teatr. Serdecznie zapraszamy!

Załączniki