Solski-Niepodległy

Patriotycznie i rodzinnie zapowiada się 11 listopada w Teatrze Solskiego w Tarnowie. 

W ramach tegorocznych obchodów 95 rocznicy Odzyskania Niepodległości aktorzy zapraszają mieszkańców Tarnowa do wspólnego śpiewania pieśni niepodległościowych, żołnierskich i patriotycznych, na schodach przed budynkiem Teatru.

11 listopada wracamy pamięcią do dnia, w którym po latach niewoli Polacy odzyskali bezcenny skarb – niepodległość. Świętujmy wspólnie tę radosną rocznicę ze śpiewem, pamiętając o tych, którzy przed laty walczyli o wolność.

Solski Niepodległy – jest pomysłem na aktywne, radosne uczestnictwo w obchodach Narodowego Święta Niepodległości – mówi Rafał Balawejder dyrektor teatru. Mamy do rozdania dwieście śpiewników przygotowanych przez Urząd Miasta Tarnowa. W tym roku do aktorów Solskiego dołączą się przyjaciele: Gos.Pl, MONK, Magda Bychawska oraz przedstawiciele Uniwersytetu III Wieku. Nie zabraknie też kilkuletnich dzieci, które pod kierownictwem muzycznym Bartka Szułakiewicza zaśpiewają pieśni patriotyczne.

Dodatkowo – tytułem teatralnego happeningu – zostanie zorganizowany konkurs na najładniejsze wąsy a’la Marszałek Piłsudski.

Docenione zostaną zarówno te naturalne, jak i sztuczne, doklejone. Chcemy aby 11 listopada był także radosny! – dodaje Krzysztof Bogusz z Biura Promocji i Organizacji Teatru. Na wszystkich którzy wezmą udział w tej zabawie będą czekały zaproszenia na spektakle grane w Teatrze Solskiego.

Impreza będzie transmitowana przez Radio RDN Małopolska, które sprawuje patronat medialny wydarzeniem. Prosimy również o zabranie flag!

Załączniki