Sława Teatru Maski – Polina Borisowa u Solskiego

Już 19 listopada na Małej Scenie Teatru Solskiego w Tarnowie zobaczymy spektakl “Go!” w reżyserii Poliny Borisowej. Spektakl powstał na podstawie gromadzonych przez lata przez artystkę notatek z podróży. 

Opowiada on o odchodzeniu pewnej staruszki z sąsiedztwa. Stała się ona bohaterką historii o samotności. Tarnowska publiczność będzie mogła poznać tą poruszającą historię oglądając spektakl 19 listopada 2012 (poniedziałek) o godz. 19.00.

Robienie przedstawienia lalkowego dla dzieci byłoby dla mnie czymś dziwnym! Jestem Rosjanką, a w moim kraju lalki zawsze były używane w teatrze dla dorosłych – tak o swoich pracach mówi Polina Borisowa, artystka, która wystąpi podczas festiwalu Materia Prima.

Urodzona w Omsku na Syberii Polina Borisowa, pochodzi z rodziny lalkarzy. Lalki tworzył jej dziadek, jej rodzice uczą sztuki lalkarskiej w Jarosławiu, a jej wujkowie i ciotki też w większości są aktorami.

Na scenie widzimy starą kobietę, graną przez Polinę Borisową, która chodzi w ciemnościach po swoim mieszkaniu. Pomiędzy wyspami światła znajduje fragmenty przedmiotów, wspomnień i życia innych ludzi, które skleja ze sobą taśmą klejącą.

Być może każdy z nas dokonuje na swój użytek podobnych rozliczeń z przeszłością. Być może każdy z nas odbywa swoistą podróż w poszukiwaniu nie tylko straconego czasu. Warto więc odbyć tę niezwykłą, poetycką podróż z Poliną Borisową. Ot, choćby po to, by w świecie kreowanym przez artystkę, odnaleźć ślady własnych doświadczeń.

Organizatorem Festiwalu Materia Prima jest Teatr Groteska w Krakowie, a Partnerem Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Bilety w cenie 20 zł i 17 zł dostępne są w kasie Teatru. Bilety na spektakl można również zakupić przez Internet – https://ekobilet.pl/tarnowski-teatr/materia-prima–go—1352792235. Dodatkowe informacje oraz rezerwacje telefoniczne – tel. 14 688 32 87.

Trailer – http://youtu.be/cyTYpTogFjk 

Załączniki