“Skąpiec” w plenerze

W niedzielę 6 lipca o godz. 21.00 na tarnowskim rynku w ramach Święta Miasta “ZDEARZENIA 2014” odbędzie się plenerowy pokaz molierowskiej komedii „Skąpiec”. Wstęp dla wszystkich chętnych jest wolny.

Tarnowskiego “Skąpca” wyreżyserował słowacki reżyser – Márian Pecko, a na scenie zobaczymy niemal cały zespół aktorski Solskiego oraz uczniów tarnowskich szkół.

Na pewno „Skąpiec” nie jest farsą czy kabaretem. Oczywiście jest to komedia, ale o sprawach i problemach bardzo ważnych – mówi Márian Pecko.

Wystawiony na tarnowskim rynku “Skąpiec” to jeden z trzech spektakli zaplanowanych w ramach realizacji “PLENERU” – kolejnego etapu projektu „Tarnów stolicą komedii”. Pozostałe spektakle zostaną wystawione:
03-07-2014 czwartek 19:00 – sala im. Lucjana Lipińskiego Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie kina SOKÓŁ od 17 czerwca 2014 roku.

17-08-2014 niedziela 20:00 – amfiteatr w Borzęcinie -Borku w ramach Dni Gminy Borzęcin. Wstęp Wolny

Celem PLENERU jest zachęcenie widzów z terenu całego regionu do uczestnictwa w jesiennej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii TALIA, promocja teatru jako sposobu spędzania wolnego czasu oraz popularyzacja kultury wysokiej.

Wystawienie „Skąpca” jest kolejnym elementem tego dużego, dwuletniego przedsięwzięcia, które stawia sztukę komediową w centrum zainteresowania tarnowskiej sceny kulturalnej.

Dodatkowe informacje na temat spektaklu “Skąpiec” można uzyskać w Biurze Organizacji Widowni – tel. (14) 688 32 87, tel. kom. 784 976 026, e-mail: promocja@teatr.tarnow.pl.

Projekt Tarnów Stolicą Komedii – Plener współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Szczegółowy program www.teatr.tarnow.pl.

Załączniki