“Skąpiec” w Amfiteatrze

W niedzielę 17 sierpnia o godz. 20.00 w amfiteatrze w Borzęcinie Borku (stadion sportowy KS Sokół, Gmina Borzęcin) odbędzie się plenerowy pokaz molierowskiej komedii „Skąpiec”. Wstęp dla wszystkich chętnych jest wolny.

“Skąpiec” Moliera to komedia przedstawiająca emocjonalne oraz finansowe problemy bohaterów w świecie, w którym miłość i nienawiść splata się ze światem wielkich majątków.

Pieniądze i wszelkie ziemskie bogactwa, które od wieków nieprzerwanie kuszą ludzi, zazwyczaj przysłaniają to co najważniejsze. Myśląc tylko o pomnożeniu dóbr materialnych, tracimy prawdziwy sens i cel naszego życia. Zapominamy o bliskich i uczuciach.

Na pewno „Skąpiec” nie jest farsą czy kabaretem. Oczywiście jest to komedia, ale o sprawach i problemach bardzo ważnych – mówi reżyser Márian Pecko.

Jak odczytywać Skąpca w dobie kryzysu, kiedy każdy z nas uwikłany jest w zależności, każdy ma dług, każdy pożąda rzeczy? Być może język molierowskiej komedii potrafi unieść problemy, z którymi stykamy się na co dzień – w krzywym zwierciadle pokazując sytuację bohaterów, których połączyła zaginiona szkatułka.

Tarnowskiego “Skąpca” wyreżyserował słowacki reżyser – Márian Pecko, a na scenie zobaczymy niemal cały zespół aktorski Solskiego oraz uczniów tarnowskich szkół.

Podczas lipcowej prezentacji “Skąpca” na tarnowskim rynku spektakl obejrzało ponad 1000 osób. Zabierz rodzinę i znajomych! Sprawdź co w życiu jest najważniejsze! – zachęca Karolina Białas z Biura Promocji i Organizacji Widowni Teatru Solskiego w Tarnowie. 

17 sierpnia 2014 • niedziela • 20:00 – amfiteatr w Borzęcinie -Borku. Prezentacja w ramach Dni Gminy Borzęcin. Wstęp wolny.

Projekt Tarnów Stolicą Komedii – Plener współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Szczegółowy program www.teatr.tarnow.pl.