Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Konkurs plastyczny zorganizowany przez Tarnowski Teatr „Gdzie jest babcia, kiedy jej nie ma?” został uroczyście rozstrzygnięty w dniu prapremiery spektaklu „Babcia mówi pa pa”.

Na konkurs wpłynęło ponad 70 prac. Laureatką pierwszego miejsca została Julia Pawłowska ze SP nr 15 w Tarnowie (kl. VD). W konkursie przyznano też sporo wyróżnień, a otrzymali je: Patryk Spólnik, Michalina Węgrecka, Damian Śliwa, Kornelia Krawczyk, Kinga Stachura, Emilia Wiatr, Julia Honkisz, Natalia Charnicka, Sara Niziołek. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody z rąk Pani wiceprezydent Miasta Tarnowa Doroty Skrzyniarz i dyrektora naczelnego Tarnowskiego Teatru Rafała Balawejdera. Maciej Sroka, grafik Tarnowskiego Teatru, zasiadł w jury konkursu. Jakie były jego wrażenia?

Dzieci wykorzystały bardzo zróżnicowane techniki wykonania prac – od malarstwa, przez rysunki pisakami, kredkami, ołówkiem, po wyklejanki z kolorowych papierów. Temat „Gdzie jest babcia, kiedy jej nie ma?” okazał się inspirującym hasłem. Co ważne, w konkursie brali udział i uczniowie liceum plastycznego, i sześciolatkowie- każdy z uczestników widział świat inaczej i fantastycznie przedstawił to w swojej pracy. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Wygrała praca Julii Pawłowskiej- przedstawia ona postać na łonie natury, która patrzy w słońce, w twarz babci, która się tam kryje. Urzekła nas i treścią, i wykonaniem. Życzę wszystkim uczestnikom, żeby dalej mogli rozwijać swój talent – bo zdecydowanie go mają.

Załączniki