Repertuar Styczeń – Luty 2020

Drodzy widzowie, zachęcamy do zapoznania się z repertuarem naszego teatru na miesiące styczeń i luty 2020 r.

Nowy rok rozpoczniemy spektaklem Skąpiec, klasyczną i zaskakująco aktualną komedią Moliera. 18 i 19 stycznia zagramy błyskotliwą komedię muzyczną z piosenkami Mariana Hemara Piękną Lucyndę. Spektakl został laureatem Nagrody Publiczności podczas Festiwalu Talia w 2015 roku.

Kolejną propozycją w styczniowym repertuarze są Płuca w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz czyli mądra, aktualna, niezwykle zabawna i bardzo wzruszająca opowieść o trudnej miłości we współczesnym świecie. Zapraszamy na Małą Scenę 10 i 11 stycznia.

Pod koniec stycznia, także na Małej Scenie, będzie można zobaczyć Apetyt na Czereśnie Agnieszki Osieckiej w reżyserii Ireneusza Pastuszaka. Pełne humoru dialogi, przeplatane wyjątkowej urody piosenkami z muzyką Macieja Małeckiego przedstawiają obraz damsko-męskich relacji, w czym Agnieszka Osiecka była niedoścignioną mistrzynią.

Na Scenie Underground zagramy najnowszą premierę naszego teatru czyli Noc Helvera Ingmara Villqista w reżyserii Agnieszki Baranowskiej, kameralny dramat o pragnieniu miłości w czasach rodzącego się totalitaryzmu.

W ostatnią niedzielę miesiąca polecamy koncert Aniołki Solskiego vol 1.5, w którym wystąpią Matylda Baczyńska, Monika Wenta i Piotr Niedojadło. Zaprezentują muzyczny program składający się z ulubionych utworów wykonawców.

Repertuar na luty zapowiada się równie atrakcyjnie. 8 lutego na Małej Scenie odbędzie się premiera Oskara i Pani Róży Erica-Emmanuela Schmitta w reżyserii Mateusza Olszewskiego. Ta wzruszająca, a zarazem bardzo optymistyczna i dająca nadzieję opowieść o odchodzeniu to propozycja doskonała zarówno dla młodszych jak i starszych widzów.

W lutym na Dużej Scenie zagramy Brzydala w reżyserii Łukasza Fijała, historię pełną ironii, która obnaża cynizm relacji między ludźmi i manipulacji medialnej, spektakl muzyczny Disco Solski, który jest naszą tegoroczną walentynkową propozycją, oraz Poskromienie Złośnicy – komedię Wiliama Shakespearea o odwiecznej walce płci.

Na Małej Scenie Kabaret Na TenCzas przedstawi program Recepta na…ból głowy, 21 i 22 lutego zagramy Heroiny Agaty Biziuk – tragikomiczny spektakl muzyczny o wyjątkowych Polkach, a pod koniec lutego zapraszamy na spektakl Bądź taka, nie bądź taka, na który składają się nowe aranżacje największych przebojów z repertuaru Kory i zespołu Maanam w wykonaniu Karoliny Gibki. Na Scenie Underground zagramy obsypany nagrodami kameralny dramat Davida Harrovera Blackbird z Matyldą Baczyńską i Ireneuszem Pastuszakiem.

Koniec lutego będzie okazją by zobaczyć Księżniczkę na opak wywróconą – błyskotliwą komedię omyłek w reżyserii Marcina Hycnara, nagrodzoną na tegorocznym Festiwalu Komedii Talia za reżyserię, choreografię i rolę Matyldy Baczyńskiej oraz wyróżnioną przez tarnowskich widzów Nagrodą Publiczności.

W zimowym repertuarze nie zabraknie propozycji dla najmłodszych. W styczniu zagramy Małego Księcia – opowieść o miłości, przyjaźni i odpowiedzialności za drugiego człowieka, Mity Greckie. Wyprawę po ambrozję, rockowy musical z muzyką na żywo przybliżający młodym widzom postaci znane z mitologii, oraz Powrót krasnoludków angażujący dzieci w wieku od 3 do 10 lat w sceniczne wydarzenia. W lutym zapraszamy na spektakle na podstawie kultowych i doskonale znanych powieści: Akademię Mr. Kleks oraz Króla Maciusia Pierwszego.  

Rezerwacje: 14 688 32 87, 784 976 025, 668 323 998

Sprzedaż online: https://tarnowski-teatr.bilety24.pl/

Zapraszamy!

Fot. Paweł Topolski