Recepta na dobry kabaret w Teatrze Solskiego

W najbliższą niedzielę, 18 lutego na Małej Scenie Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie zobaczymy kolejną część Kabaretu Literackiego NaTenCzas, czyli premierę spektaklu Magiczne Czasy Kabaretu „ZIELONY BALONIK”.

Aktorzy Tarnowskiego Kabaretu Literackiego NaTenCzas pragną, by mieszkańcy Tarnowa poznali klimat i magiczny czas z początku XX wieku, i bywalców Zielonego Balonika . Zaprezentują teksty, które wykonywali artyści w Jamie Michalika. Zabawią się w elitę artystyczną miasta i udowodnią, że teksty się nie zestarzały i brzmią aktualnie.

 

Magiczne Czasy Kabaretu „Zielony Balonik” opierają się na tekstach mistrza Tadeusza Boya- Żeleńskiego, który był autorem kilku tekstów w poprzednich programach, czyli w „Recepcie na ból głowy” i „Recepcie na odchudzanie”. Tym razem, zobaczymy receptę na kabaret, dobry literacki kabaret(!). 

To jednorodny z zamierzenia scenariusz, przybliżający naszym widzom klimat XX wiecznej Jamy Michalika. Bez uwspółcześniania. Świadomie zachowujemy klimat tamtego czasu – świat cyganerii krakowskiej. Tam bawili się artyści obśmiewając samych siebie i kołtuństwo nowo mieszczańskiego Krakowa… Zwracam uwagę, że w tamtych czasach liczba mieszkańców Królewskiego Miasta Krakowa wzrosła wielokrotnie. To z tych „Nowych Mieszczan” śmiał się kabaret…. A my chcemy (wraz z publicznością) pośmiać się z faktu, że od tamtych czasów niewiele się zmieniło…. Także wśród artystów – mówi Jerzy Pal, pomysłodawca Kabaretu NaTenCzas.

Na scenie wystąpią Jerzy Pal, Monika Wenta, Zina Zagner, Kamil Urban. Akompaniował będzie Piotr Niedojadło. Spektakl powstał w ramach Inicjatyw Aktorskich.

 

Zapraszamy na premierę 18 lutego, o godz. 18:00.

Gramy także 17 i 19.02, godz. 18:00,

16.03, godz.18:00, 17.03, godz.19:00

6 i 7.04, godz.10:00 i 19:00

Rezerwacje biletów: 14 688 32 87, 784 976 025 , www.teatr.tarnow.pl

Załączniki