Przestrzeń wystawiennicza w Solskim

Teatr Solskiego zaprasza artystów do prezentowania swoich prac w foyer.

Przestrzeń teatralna to przede wszystkim scena, ale w tarnowskim Solskim, to także miejsce, gdzie artyści mogą prezentować swoje dzieła. W foyer można było zobaczyć wystawy mi.in.: Anny Śliwińskiej-Kukli, Renaty Stadler, Adama Peruna czy Salonu Jesiennego.

Wzorem ubiegłego roku chcemy udostępnić przestronne foyer głównie młodym, dopiero zaczynającym swoją karierę artystom, by mogli pokazać się szerszej publiczności. Miejsce jest bardzo atrakcyjne, bo każdego miesiąca teatr odwiedza kilka tysięcy osób. To szansa by pokazać się publiczności nie tylko tarnowskiej, ale i z całej Polski, na przykład podczas Talii – mówi Rafał Balawejder dyrektor naczelny.

Przestrzeń teatralna ma służyć prezentacji malarstwa, fotografii czy grafiki. Głównym celem jest pokazanie najciekawszych zjawisk w sztuce współczesnej. Program wystawienniczy obejmuje znaczące, najnowsze zjawiska z dziedziny sztuki, twórczości artystów ciekawych, ważnych, ale głównie młodych. Do prezentowania swoich prac w przestrzeni wystawienniczej foyer teatr zaprasza artystów indywidualnych jak i grupy.

Warunki zgłoszenia

http://www.teatr.tarnow.pl/files/Regulamin.wystawy.pdf 

Załączniki