Teatr-Tarnow-spektakl-Trans-Atlantico-Tomasz-Gawron

Premiera spektaklu “TRANS-ATLANTICO”

Serdecznie zapraszamy na najnowszy spektakl tarnowskiego teatru – „Trans – Atlantico” na podstawie „Trans – Atlantyku” i „Dziennika 1953 – 1969” Witolda Gombrowicza.  

Premiera odbędzie się w najbliższą niedzielę 27 stycznia na Dużej Scenie. Zachęcamy do zakupu biletów na wtorkowy spektakl w promocyjnej cenie.

„Trans – Atlantico” to opowieść o pierwszych latach spędzonych przez Gombrowicza w zdumiewająco odmiennej kulturowo, upalnej i egzotycznej Argentynie. Zderzenie polskości z południowym smakiem, konserwatywnego patriotyzmu z wolnością nowego życia na obczyźnie zaowocowało powieścią, w której Gombrowicz w przenikliwy i ironiczny sposób rozprawił się z narodowymi mitami, anachronizmami i stereotypami, powieścią, która jest, wciąż aktualną i bardzo w dzisiejszych czasach potrzebną, obroną niezależności jednostki i manifestacją indywidualizmu.

Kluczową rolę w spektaklu pełnią fragmenty „Dziennika” autora, które ukazują jego spojrzenie na Polskę i patriotyzm z bardzo osobistej perspektywy.

Myślę, że Polska dla Gombrowicza była wszystkim. Była domem, językiem, tradycją, doświadczeniem. Gombrowicz jednak inaczej niż większość Polaków rozumiał słowo patriotyzm. Uważał on, że praca nad uświadamianiem Polakom popełnianych przez nich błędów jest głębokim patriotyzmem. Zadanie, które sobie postawił nie miało jednak nic wspólnego z dydaktyzmem. To była zabawa intelektualna, rodzaj żartu, po to, żebyśmy jako naród mieli większy dystans do siebie, żebyśmy stali się „luźniejsi”, „giętsi” wobec siebie. – mówi Tomasz Gawron, reżyser spektaklu i autor adaptacji – Nasz „Trans-Atlantico” jest ponadczasowy. Niewiele się w nas zmieniło.

Występują: Ewa Sąsiadek, Maciej Babicz, Aleksander Fiałek, Stefan Krzysztofiak, Jerzy Pal, Ireneusz Pastuszak, Tomasz Schimscheiner (gościnnie), Kamil Urban oraz Tomasz Wiśniewski.

Spektakl dla widzów od 18 roku życia.

Najbliższe terminy grania:
26 stycznia, godz.19:00 pokaz przedpremierowy
27 stycznia, godz. 19:00 PREMIERA
29 stycznia, godz. 19:00 cena promocyjna 18 zł od osoby

Rezerwacje: 14 688-32-87, 784-976-025, 668 323 998, kasabiletowa@teatr.tarnow.pl

Mecenasem teatru jest GRUPA AZOTY
Serdecznie zapraszamy!