Premiera otwarta

W piątek 21 października tarnowski teatr zaprasza na premierę otwartą spektaklu „Havel-Man albo Vaclav Havel i spisek Czasoskoczków”. Tuż po przedstawieniu obędzie się spotkanie z reżyserką Evą Rysovą oraz aktorami.

Tradycyjnie zespół tarnowskiej sceny niedługo po oficjalnej premierze zaprasza na spotkanie i dyskusję z jej twórcami. W najbliższy piątek tematem do rozmów będzie komedia kryminalna „Havel-Man  albo Vaclav Havel i spisek Czasoskoczków”.  Spektakl  inspirowany biografią Václava Havla, jest zabawną fantazją na temat co by było gdyby… dwóch agentów tajnej organizacji dostało zlecenie aby przenieść się w czasie i wyeliminować najsłynniejszego Czecha XX wieku. Przedstawienie przygotowane  przez duet polsko –czeski, czyli Mateusza Pakułę, autora tekstu oraz Evę Rysovą, reżyserkę,  jest  pełen czeskiego i nie-czeskiego humoru, ze sporą dawką muzyki – wykonywanej na żywo przez aktorów. 

Serdecznie zapraszamy na spektakl i spotkanie z twórcami, które poprowadzi dyrektor artystyczny Jakub Porcari. Bilety na premierę otwartą w specjalnej cenie 10 zł od osoby – mówi Karolina Białas z biura promocji Solskiego.

Kolejne spektakle: 22 i 23 października, godz. 18.00

Mateusz Pakuła „Havel-Man albo Václav Havel i spisek czasoskoczków” reżyseria: Eva Rysová, kostiumy: Barbara Wojtkowiak, muzyka: Zuzanna Skolias, Antonis Skolias, reżyseria świateł: Mateusz Wajda, ruch sceniczny: Cezary Tomaszewski, scenografia: Lucia Škandíková, asystent reżysera: Aleksander Fiałek
Występują: Matylda Baczyńska (Sherlock Holmes, Andulka, Czasoskoczka), Karolina Gibki (Olga, Lidia Baarova, Bill Clinton), Ewa Sąsiadek (Harmanova, Ivan, Kohout, Intruz), Aleksander Fiałek (Skot), Piotr Hudziak (Havel, Leliczek, Książę Portoryko) Karol Śmiałek (Pipen), Tomasz Wiśniewski (Grossman, Reżyser, Havlova Maminka, B)
Inspicjent, sufler: Aleksandra Stach

Fot. Paweł Topolski

Załączniki