Powakacyjnie w Foyer

Wystawa zbiorowa trójki malarzy, studentów krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, czyli „Smutna Historia Romana S.” niewątpliwie może wprowadzić w powakacyjny klimat. To też pierwsza w tym sezonie wystawy w foyer Solskiego.

Malarstwo Karoliny, Bartłomieja i Tomasza jest zupełnie różne, jednak ich obrazy opowiadają o tym samym. Ta historia oparta jest na faktach. Imiona wszystkich bohaterów zostały celowo zmienione. „Smutna historia Romana. S” to tylko przykład na to, jakie nieszczęścia potrafią spotkać człowieka. Nasza trójka pracowała od początku osobno. Jednak efekt prac pozwolił nam na opowiedzenie jednej smutnej historii, na której bohatera wybraliśmy bliżej nieokreślonego Romana S. Smutek jego życia może objawić się również w naszym. Odwołując się do zakończenia lata i wakacji mniej znajdujemy powodów do śmiechu. Dlatego każdy z nas w tej historii może odnaleźć cząstkę siebie – mówi Karolina Jabłońska.

Karolina Jabłońska ur. 1991. Pochodzi z Niedomic. Studentka IV roku malarstwa na ASP w Krakowie w pracowni prof. Leszka Misiaka.

Tomasz Kręcicki ur. 1990. Pochodzi z Kielc. Student IV roku malarstwa na ASP w Krakowie w pracowni prof. Bednarczyka.

Bartłomiej Radosz ur. 1998. Pochodzi z Żarek. Student V roku na ASP w Krakowie w pracowni prof. Sprychy.

Wernisaż wystawy 8 września w Teatrze im. Ludwika Solskiego ok. godz. 20.00 tuż po spektaklu „Piękna Lucynda”. Wystawa czynna od 6 do 16 września

Na zdjęciu: Karolina Jabłońska „Mechanik” – olej na płótnie

Załączniki