Po Dniu Teatru u Solskiego

Premiera „Trzech sióstr”, uroczyste przekazanie budynku teatru i nagrody dla pracowników. Tak w obecności władz Miasta Tarnowa oraz sponsorów i przyjaciół obchodzono Międzynarodowy Dzień Teatru w tarnowskim Solskim.

12 kwietnia na dużej scenie odbyła się premiera „Trzech sióstr” w reżyserii Eweliny Pietrowiak. W tym dniu pracownicy Solskiego obchodzili opóźniony Dzień Teatru. Mimo iż w marcu z powodu wypadku aktorki odwołano premierę oraz uroczystości z okazji święta ludzi teatru, wczorajszy wieczór był niemniej uroczysty. Na przedstawieniu, którego reżyserem jest dyrektor artystyczna Solskiego nie zabrakło przedstawicieli władz, sponsorów i przyjaciół.

Po zakończonym spektaklu Ryszard Ścigała Prezydent Miasta Tarnowa złożył na ręce dyrekcji uroczysty akt przekazania budynku przy Mickiewicza 4, wcześniej znajdującego się we własności miasta. Nie zabrakło również listu okolicznościowego, w którym Prezydent Tarnowa dziękuje i gratuluje wszystkim pracownikom za działania na rzecz tak ważnej dla miasta i regionu siedziby Melpomeny. Obserwując efekty pracy jakim są produkcje teatralne, Prezydent wyróżnił aktorów Jolantę Januszównę i Jerzego Pala oraz pracowników technicznych Tadeusza Stacha – stolarza i Tadeusza Wiśniowskiego – oświetleniowca, który obchodził swój jubileusz 45-lecia pracy. Ważną nagrodę przyznał również Mecenas teatru, Karpacka Spółka Gazownictwa, którą z rąk dyrektora Dariusza Jamroza odebrała aktorka Matylda Baczyńska.

Bardzo mnie zaskoczyło to wyróżnienie, to motywacja do dalszej pracy. Jest mi bardzo miło, że publiczność docenia moje kreacje aktorskie – komentuje nagrodzona.

Natomiast dyrekcja teatru okolicznościowymi dyplomami uhonorowała Zofię Zoń, która niedawno dołączyła do zespołu aktorskiego oraz grafika Macieja Srokę.

Fot. Tadeusz Koniarz

Załączniki