Piosenki o wierze i poświęceniu – premiera studencka

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie zaprasza 30 października 2012 o godz. 16.00 na premierę studencką spektaklu „Piosenki o wierze i poświęceniu” w reżyserii Piotra Waligórskiego oraz na spotkanie z aktorami.

“Piosenki o wierze i poświęceniu” Przemysława Wojcieszka to nie musical. Nie jest to też koncert pieśni kościelnych albo patriotycznych. To bolesna historia dojrzewania duchowości czterech zupełnie różnych osób, które łączy tragiczne wydarzenie.

Cechą charakterystyczną premiery studenckiej jest nie tylko jej widownia – którą stanowią w głównej mierze studenci. Najważniejszą sprawą jest fakt, że po spektaklu publiczność ma możliwość spotkania się z reżyserem oraz aktorami i podyskutować – o przygotowaniach do spektaklu, jego przesłaniu i o przemyśleniach widzów nt. tego co właśnie zobaczyli. To okazja do refleksji i poznania opinii innych widzów.

Prapremiera “Piosenek o wierze i poświęceniu” to kolejny spektakl na Scenie Underground. Podziemna scena Teatru Solskiego to miejsce niezwykłe. Miejsce prezentacji spektakli trudnych, niosących duży ładunek emocji – nie pozwalających równocześnie przejść widzom spokojnie obok tego co zobaczyli. Scena rozpoczęła działalność w maju 2012 roku. Jako pierwszy na Scenie Underground został wystawiony “Blackbird” Davida Harrower’a w reżyserii Tomasza Gawrona.

Informacje oraz galeria zdjęć na stronie Teatru Solskiego:
http://www.teatr.tarnow.pl/spektakls/view/60

Bilety dla studentów za okazaniem legitymacji w promocyjnej cenie – 15 zł – dostępne są w kasie Teatru. Uwaga liczba miejsc ograniczona. Bilety na spektakl można również zakupić przez Internet – https://ekobilet.pl/tarnowski-teatr/piosenki-o-wierze-i-poswieceniu-1349456435. Dodatkowe informacje oraz rezerwacje telefoniczne – tel. 784 976 026.

Załączniki