Pierwsza prapremiera w Teatrze Solskiego, w reż. Marcina Hycnara i XXI Festiwal Komedii TALIA

15 września na dużej scenie Teatru Solskiego kilkunastu aktorów zaprezentuje polską prapremierę spektaklu “Porachunki z katem” Martina McDonagha w reżyserii dyrektora artystycznego Marcina Hycnara. 

Spektakl ten będzie pierwszą premierą sezonu, która zainauguruje XXI Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia 2017.

„Porachunki z katem” to trzymająca w napięciu czarna komedia pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, zabawnych sytuacji i błyskotliwych dialogów, rozgrywająca się w jednym z pubów, w Wielkiej Brytanii, w 1965 roku, kiedy to właśnie zniesiono karę śmierci. McDonagh nieustannie zaskakuje, gra z przyzwyczajeniami widza, bawi się formą. A wszystko po to, by postawić pytania o naturę sprawiedliwości, nieomylność sądów i prawo do decydowania o życiu innych ludzi.
Dramat został nagrodzony najbardziej znaczącym brytyjskim wyróżnieniem teatralnym – Laurence Olivier Award za rok 2015 w kategorii „najlepsza nowa sztuka”, a w czerwcu 2016 roku otrzymał nagrodę South Bank Sky Arts Award.

“Porachunki z katem” to triumfalny powrót Martina McDonagha, który nie dba o konwenanse ani poprawność polityczną, ale wie jak naelektryzować scenę od pierwszej chwili. „The New York Times”

Miarą wielkości McDonagha jest mistrzowska gra formą. Jego najnowsza sztuka to zabawny thriller ze świetnie napisanymi dialogami i serią zdumiewających zwrotów akcji. „Variety”

Porachunki z katem” to świetna komedia, ale dziki śmiech grzęźnie w gardle, gdy zdamy sobie sprawę, że McDonagh wcale nie chce nas rozbawić. On nas testuje.  „The Economist”.

Spektakle można obejrzeć dnia 13 i 14 września na pokazach przedpremierowych oraz 15 września, w pierwszy dzień Festiwalu Komedii Talia 2017, o godz. 17:00 i 20:30.

Oprócz tarnowskiej prapremiery w konkursie na najlepszy spektakl XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia zobaczymy 7 teatrów z całej Polski.  W programie także spektakle towarzyszące  – w tym ubiegłoroczni zwycięzcy – kabaret Pożar w Burdelu oraz Teatr Capitol z Warszawy.  Gale finałową Talii uświetni Artur Andrus ze swoim recitalem kabaretowym.

Bilety są dostępne w kasie biletowej teatru. Rezerwacje miejsc tel. 14 688 32 87, 784 976 025
Serdecznie zapraszamy!

Załączniki