“PIASKOWNICA / PIERWSZY RAZ” w promocyjnej cenie

W Małopolsce trwają ferie zimowe. W tym czasie, szczególnie zapraszamy młodzież powyżej 16 roku życia na najnowszy spektakl tarnowskiego teatru “Piaskownica / Pierwszy raz” – zabawną opowieść o pokoleniu dwudziesto – trzydziestolatków i ich pragnieniu miłości. 

Bohaterowie „Piaskownicy” i „Pierwszego razu” to młodzi ludzie, którzy nie radzą sobie z dojrzałością, starają się uniknąć odpowiedzialności i samodzielności, marzą o stałych związkach, bojąc się jednocześnie uczuciowego zaangażowania. Autor obydwu tekstów, Michał Walczak – współtwórca kultowego warszawskiego kabaretu Pożar w Burdelu, opowiada o trudnych relacjach międzyludzkich z charakterystycznym dystansem i poczuciem humoru.

Jednoaktówki Walczaka, świetnie zagrane przez młodych aktorów naszego teatru, w bardzo zabawny sposób opowiadają o sprawach trudnych i uniwersalnych zarazem, o tym, jak czasem niełatwo wyrazić uczucia i porozumieć się z drugim człowiekiem, nawet jeżeli bardzo nam na nim zależy.  Jestem przekonana, że każdy w tych tekstach znajdzie coś dla siebie, także młodzi widzowie – mówi Agata Zdziebłowska kierowniczka literacka tarnowskiego teatru.

„Piaskownica” pokazuje, że stereotypy związane z płcią rodzą się już na poziomie zabawy, a dorośli doświadczając miłości prowadzą nieustanną walkę i w reakcjach są bardzo bliscy dzieciom.

Tragikomiczny „Pierwszy raz” gra z konwencją komedii romantycznej. Pragnienie prawdziwego zaangażowania bohaterów krępują kulturowe i społeczne wzorce, a sfera uczuciowości i intymności kształtowana jest przez kolorowe magazyny i media społecznościowe.

Te dwie jednoaktówki to różne odsłony tej samej historii o silnym pragnieniu miłości i jeszcze silniejszym strachu przed nią.

Najbliższe terminy grania: 17, 18  stycznia (czw, pt) godz. 19:30, 19 stycznia (SPEKTAKL ODWOŁANY z powodu żałoby narodowej) oraz 20 stycznia (nd) godz. 17:00.

“Piaskownica” Scena Underground, 
występują: Katarzyna Pośpiech, Filip Kowalczyk

“Pierwszy raz” Mała Scena, 
występują: Ewa Jakubowicz, Fabian Kocięcki

Spektakl dla widzów od 16 roku życia.

Na hasło FERIE ZIMOWE bilety w cenie 15 zł od osoby. 

Rezerwacje: 14 688-32-87, 784-976-025, 668 323 998, kasabiletowa@teatr.tarnow.pl

Mecenasem teatru jest GRUPA AZOTY

Serdecznie zapraszamy!