PANELE DYSKUSYJNE O TALII 2020

Panele dyskusyjne o Talii 2020

Jeszcze tylko do końca roku można oglądać spektakle komediowe udostępnione przez Teatr Solskiego w Internecie, w ramach 24 edycji Festiwalu Komedii Talia. Dodatkowo teatr nagrał sześć paneli dyskusyjnych do każdego z prezentowanych spektakli.

W panelach udział wzięli wybrani aktorzy występujący w przedstawieniach, a rozmowy poprowadziła Monika Faron. Spotkania z twórcami i rozmowy o kulisach powstawania spektakli, to obowiązkowy punkt każdej Talii. W tym roku, mimo zmienionej formuły nie zrezygnowaliśmy z tych wydarzeń. Rozmowy będą udostępnione na kanele YouTube teatru bez ograniczenia czasowego, ale już dziś zapraszamy do ich oglądania – mówi Karolina Białas z działu promocji Solskiego.

24 edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia, ze względu na sytuację epidemiologiczną w Polsce i na świecie została dostosowana do panującego reżimu i niepewności, z jaką każdego dnia przyszło się mierzyć każdemu z nas. Tarnowski teatr przygotował Festiwal w najbardziej atrakcyjnej formie, jaką miał możliwość zaproponować widzom. Pierwsza część Festiwalu to produkcja spektaklu “Mayday” Raya Cooneya, w reżyserii Tadeusza Łomnickiego, premiera tego spektaklu oraz dwa jego pokazy odbyły się w siedzibie teatru, przy udziale publiczności. Druga część , to spektakle („Księżniczka na opak wywrócona”, „Śluby panieńskie”, „Brzydal” i „Heroiny” ) prezentowane w formule on-line, za pomocą platformy YouTube do końca grudnia 2020 roku. Ponadto odbywają się wydarzenia towarzyszące, on-line udostępniane bez limitu czasowego: – wystawa “Potwory letnie” Magdaleny Burdzyńskiej oraz – panele dyskusyjne – do każdego z prezentowanych podczas festiwalu spektakli i Taliowy quiz z nagrodami.

Linki do paneli:

“Śluby panieńskie” https://youtu.be/AfBHGSTee8Y

“Brzydal” https://youtu.be/5cDRVA5uK38

“Heroiny” https://youtu.be/yiwnqrlg1K4

“Księżniczka na opak wywrócona” https://youtu.be/Bqjx9w2DFYQ

“Mayday” https://youtu.be/Z80s5Knz3sM

Panel dyskusyjny z udziałem dyrekcji https://youtu.be/lgjB5Ya2vfs

Fot. Mateusz Niemczura

http://www.teatr.tarnow.pl/galleries/view/710

Załączniki