Opera w Tarnowie? To już nie oksymoron!

“Agatka, czyli przyjazd pana”, spektakl zrealizowany przez Ewelinę Pietrowiak wraz ze studentami wrocławskiej Akademii Muzycznej, okazał się hitem w Solskim. Szczelnie wypełniona widownia złożona była z gości dorosłych, młodzieży, oraz całych rodzin, które licznie odwiedziły teatr. 

Bilety wyprzedały się bardzo szybko – stwierdza Krzysztof Bogusz, kierownik Biura Organizacji Widowni. –Mogło mieć na to wpływ kilka czynników: lato, czyli przerwa w repertuarze; zainteresowanie twórczością dyrektor artystycznej, w której spełniała się przez ostatnie kilka lat; i najważniejsze – być może Tarnowianie pragną spotkania z różnorodnymi typami teatru? Wypełniona po brzegi sama mówiła sama za siebie i potwierdzała tą tezę.

Bardzo cieszy mnie fakt, że Tarnowianie dotarli na spektakl i nie przestraszyli się hasła “opera”– dodaje reżyserka spektaklu, Ewelina Pietrowiak. Zaskoczyło mnie aż tak ciepłe przyjęcie młodych aktorów. Miałam też okazję zobaczyć, jak wspaniale duża scena Solskiego nadaje się do prezentowania na niej spektakli muzycznych. Cieszy mnie to, że publiczność jest otwarta na różnorodne formy teatru, nie tylko te stricte dramatyczne, oparte wyłącznie na słowie, ale też np. na muzyce.

Załączniki