Ogłaszamy casting do głównej roli żeńskiej w spektaklu “MADY-BABY.EDU”

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie ogłasza casting do głównej roli żeńskiej w sztuce mady-baby.edu Gianiny Cărbunariu w reżyserii Krzysztofa Prusa.

Spektakl “Mady-baby.edu” miał premierę w listopadzie 2009 roku. Grany był wtedy w piwnicach TCK. Teraz po ponad 10 latach, w sezonie poświęconym pamięci Edwarda Żentary, chcemy go przypomnieć naszej publiczności a właściwie przedstawić na nowo tym razem już w naszych własnych piwnicach- czyli na scenie Underground. Tekst Gianiny Carbunariu jest przejmującą i społecznie zaangażowaną opowieścią o marzeniach, nadziei na lepszą przyszłość, o emigracji, ale też o bliskości, o jej braku i o jej nadmiarze. W obsadzie obok wyłonionej z castingu aktorki zobaczymy również Macieja Babicza i Tomasza Wiśniewskiego, który ten spektakl już dobrze zna, bo był w pierwszej obsadzie . Zainteresowane aktorki serdecznie zapraszamy do udziału w castingu, a naszych Widzów już dzisiaj na styczniową premierę – zachęca dyrektor artystyczna Matylda Baczyńska.

Do udziału w przesłuchaniu zapraszamy aktorki w wieku do 27 lat, absolwentki państwowych wyższych szkół teatralnych lub filmowych. Bohaterka sztuki napisanej w bliskiej realizmowi konwencji ma piętnaście lat, stąd przy wyborze aktorki będzie brany pod uwagę m.in. jej adekwatny do wieku postaci wygląd.

Przesłuchanie odbędzie się 28 października od godz. 10.00 w siedzibie Teatru przy ul. Mickiewicza 4 w Tarnowie. Próby rozpoczną się w listopadzie 2020 roku. Planowany termin premiery: 23 stycznia 2021.

Zgłoszenia wraz z CV (demo aktorskie) prosimy wysyłać na adres: mady@teatr.tarnow.pl do 23 października (w przypadku dużej ilości zgłoszeń dyrekcja teatru zwróci się z odpowiedzią do wybranych osób). Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. (14) 688 32 88.

Zainteresowanym wysyłamy tekst sztuki.

Serdecznie zapraszamy do udziału w castingu!

Załączniki