“Niech Teatr będzie dla nas przestrzenią spotkania, zaufania, wolnego myślenia i wolności słowa”

 27 marca przypada Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji w Solskim, 25 marca , na dużej scenie odbyła się premiera spektaklu „Balladyna” Juliusza Słowackiego w reżyserii Bożeny Suchockiej. Międzynarodowy Dzień Teatru, to okazja do świętowania, nagród i wyróżnień.

W tym roku podczas teatralnego święta obchodziliśmy jubileusz 45-lecia pracy Elżbiety Popadiak, głównej księgowej. Nie zabrakło też wyróżnień od dyrekcji tarnowskiego teatru dla aktorów: Katarzyny Pośpiech – za brawurowe, efektowne i energetyczne role Małej Mi w „Lecie Muminków” i Katarzyny w „Poskromieniu złośnicy”. Za portrety bohaterek zbuntowanych w sezonie „Kobiety o kobietach”, którym słowo „feminizm” było nieobce na długo zanim świat zdał sobie sprawę z wagi równouprawnienia; za rzetelność, oddanie i efektywność pracy przy obu realizacjach. Fabiana Kocięckiego – za imponujące umiejętności warsztatowe zaprezentowane w rolach Hortensja w „Poskromieniu złośnicy” i Kirkora w „Balladynie”, za rzadką umiejętność operowania wierszem w repertuarze klasycznym; za humor, rzemiosło i prawdę na scenie, a sumienność i profesjonalizm także poza nią – choćby w roli asystenta reżysera skomplikowanej i niełatwej realizacyjnie produkcji naszego teatru. Ireneusza Pastuszaka – za refleksyjny spokój na scenie i umiejętne budowanie napięcia ciszą sceniczną oraz Moniki Wenty – za rzadką sztukę budowania prawdziwych relacji z młodszymi widzami, także podczas działań warsztatowych i pozascenicznych.

Nie zapomniano też o technice, czyli Włodzimierzu Nędzy – za wdzięczne wprowadzanie wszystkich pracowników teatru w arkana przepisów bezpieczeństwa pracy i nieustawiczną pogodę ducha oraz o stałych współpracownikach: Łukaszu Szarym – za stałą gotowość do współpracy mimo burz i huraganów scenicznych i  Adriannie Kustrze – za umiejętne kreowanie wizji kostiumograficznych nawet w najtrudniejszych warunkach (także finansowych).

Załączniki