Najlepsza adaptacja, najlepsza reżyserka, najlepsi muzycy

W opublikowanym – we wrześniowym czasopiśmie branżowym „Teatr” –  zestawieniu „Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2014/2015” czterokrotnie pojawił się Teatr im. L. Solskiego ze swoimi współpracownikami. Wyróżnione zostały trzy produkcje teatralne: „Jakobi i Leidental”, „Król” oraz „Grażyna”.

Spektakl „Jakobi i Leidental” został dwukrotnie wyróżniony za najciekawszy debiut. Małgorzata Warsicka reżyserka przedstawienia została wskazana przez Łukasza Drewniaka i Kalinę Zalewską. Dodatkowo wspomniano także o realizacji monodramu „Król” w wykonaniu Matyldy Baczyńskiej.

Radek Rychcik, laureat paszportu POLITYKI w kategorii Teatr dostrzeżony został tym razem przez redaktora Jacka Sieradzkiego jako autor najlepszego opracowania tekstu. Jego „Grażyna” dostała także wyróżniona ze względu na najlepsza muzykę, którą skomponowali bracia: Piotr i Michał Lisowie.

Cieszą wyróżnienia dla wszystkich naszych współpracowników, ale jeszcze bardziej cieszy obecność nagrodzonych spektakli w konkursach i festiwalach. „Jakobi i Leidental” dostrzeżony został także w na toruńskim Kontrapunkcie a „Grażyna” będzie pokazywana w ramach rzeszowskiego Festiwalu Nowego Teatru – dodaje Rafał Balawejder, dyrektor naczelny Solskiego.

Załączniki