Muzykoterapia w Teatrze Solskiego

Muzykoterapia według Skoliasa i Kasprzyckiego specjalny koncert inaugurujący działalność Ośrodka Psychoterapii Centrum Zdrowia Tuchów.

Muzyka jest jak lekarstwo dla duszy, tym bardziej skuteczne, im bardziej z serca i duszy pochodzące. 

I taki też będzie środowy koncert 10 października w tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego. 

Na zaproszenie Ośrodka Psychoterapii Centrum Zdrowia Tuchów o godzinie 18:00 wystąpi Jorgos Skolias. Twórca niepokorny. Wokalista znany z występów w jazzrockowych formacjach Young Power, Tie Break i Pick up oraz ze współpracy m.in. z Osjanem, Tomaszem Stańko, Bronisławem Dużym, Krzakiem i Dżemem. Artysta poszukujący źródeł muzyki i tradycyjnych technik wokalnych, dla którego każdy występ jest niemal rytuałem odkrywania dźwięków, melodii i niezwykłych harmonii. Tym razem wystąpi z towarzyszeniem fortepianu, a przegotowane pieśni i songi z pewnością staną się pełnymi ukojenia muzykamentami na jesienne niepogody. 

W finale koncertu zaprezentuje się Robert Kasprzycki. Poeta, muzyk, kompozytor i rockman od lat przebywający w permanentnych stanach lirycznych. Kiedyś znany jako agent „niebiańskich nieruchomości”, wyśpiewujący swój „Światopogląd” w „Piosenkach i nie tylko”, a teraz lider jednego z najciekawszych zespołów poruszających się na granicy różnych poetyk i estetyk muzycznych, a w skrytości duszy artysta, który „naprawdę kocha deszcz”.

Koncert Muzykoterapii jest oficjalnym początkiem działalności nowego Ośrodka Psychoterapii Centrum Zdrowia w Tuchowie. Nie przypadkowy jest dobór artystów, bowiem ich muzyka, tak samo jak profesjonalna pomoc psychologiczna stać się może, w ten środowy wieczór, niezwykłą terapią dla duszy i ciała. Koncert będzie transmitowany również na antenie RDN oraz video relacja w tarnowskiej telewizji Tarwizja.
Do zobaczenia w teatrze, do usłyszenia na antenie!

Muzykoterapia: Jorgos Skolias, Robert Kasprzycki Band, Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie, godz. 18:00, 

Bilety 20/25pln.

Załączniki