Muzyka łagodzi

W piątek w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie wystąpi teatr z Białej Cerkwi ze specjalnym programem artystycznym „Polska Ukraina Tranzyt”. Teatr zwraca się z prośbą o to, by podzielić się z naszymi przyjaciółmi zza wschodniej granicy polską muzyką. 

Chopin, Penderecki, Lutosławski czy Kazanecki, Preisner, Lorenc a może Lao-Che, Marika, German – naprawdę jest się kim podzielić!

Zastanawialiśmy się jak pomóc, czym wesprzeć przyjeżdżających do nas gości. Przyszedł mi do głowy pomysł, że często ważniejsze od materialnych gestów są te o charakterze emocjonalnym – mówi Rafał Balawejder dyrektor Solskiego. Polska muzyka, to też obraz historii kraju zmagającego się wielokrotnie z przeciwnościami losu. Czekamy na każda polską płytę CD, którą przekażemy zespołowi z Białej Cerkwi.

Taniec, śpiew i i kilkudziesięciu aktorów na scenie. To atrakcje jakie czekają na Tarnowian podczas gościnnego występu Teatru im. Saksaganskowo z Białej Cerkwii na Ukrainie. W piątek (7 lutego) na Dużej Scenie Solskiego prawdziwe artystyczne show „Polska-Ukraina Tranzyt”. Spektakle o godz. 17.00 i 20.00.

Dodatkowe informacje w Biurze Promocji i Organizacji Widowni Teatru Solskiego w Tarnowie – tel. 14 688 32 87.

Foto – Mateusz Franczyk / Koncert LAO CHE w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie

Załączniki