Mała Talia – na Dzień Dziecka

Od 1 do 10 czerwca będzie trwał V Festiwal Spektakli Dziecięcych Mała Talia organizowany przez Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Blisko 5 000 dzieci z regionu tarnowskiego będzie miało okazję zobaczyć 6 tytułów zaprezentowanych przez aktorów z Rzeszowa, Częstochowy, Rabki i Tarnowa.

Teatr to muzyka, słowo, gest i taniec jednocześnie. To wszystko mocno przemawia do dzieci i kształtuje jego wrażliwość. Teatr to miejsce zabawy, przygody i nauki, które pozostawia piękne wspomnienia w pamięci młodego widza. Teatr to także sposób na to, by pobyć ze sobą razem, całą rodziną. Dlatego zachęcamy: zabierajmy dzieci do teatru! Oczarujmy je teatrem! Szczególnie z okazji Dnia Dziecka.
Na Dużej Scenie Teatru Solskiego zaprezentowane zostaną:
– Trzy Świnki (Teatr. A. Mickiewicza z Częstochowy) – 1 i 2 czerwca o godz. 15.00 i 17.00 oraz 3 czerwca godz. 9.00 i 11.00
– Ania z Zielonego Wzgórza (Teatr im. W. Siemaszkowej) – 4 czerwca godz. 11.00
– Lokomotywa II – 5 i 10 czerwca godz. 9.00 i 11.00
– Szelmostwa Lisa Witalisa (Teatr Rabcio z Rabki) – 6 czerwca godz. 9.00 i 11.00
– DISCOperon (Teatr Tuptusie) – 7 czerwca godz. 9.00 i 11.00
– Wieczór teatralny (Teatr Tuptusie) – 9 czerwca godz. 15.00 i 18.00
Nie zawiodą się także sympatycy tarnowskiego amatorskiego Teatru Tuptusie bowiem właśnie z myślą o nich przygotowany został w niedzielę wieczór teatralny. Blisko 100 maluchów weźmie udział dodatkowo w mini warsztatach sztuki teatralnych, plastycznych i dziennikarskich, a przy okazji pozna pracę teatru od kulis.
Podobnie jak w poprzednich edycjach formuła Festiwalu MAŁA TALIA zakłada ocenę każdego ze spektakli przez mieszane jury: dziecko oraz osobę dorosłą. Pamiątkowe nagrody-statuetki trafią do zespołów aktorskich prezentujących spektakle dla najmłodszych.

Wydarzeniem towarzyszącym przy festiwalu będzie happening “Magiczny peron” przygotowany przez aktorów Solskiego oraz grupę Jaman Space. Ta plenerowa impreza to kolorowe połączenie teatru ulicznego i cyrku. Dzieci i dorośli będą uczestniczyć w konkursach i zabawach prowadzonych przez klaunów, żonglerów i postacie z bajek. To wszystko 1 czerwca (sobota w godz. 13.00-15.00) w Teatrze Solskiego na schodach oraz w foyer – wstęp wolny.

Dodatkowe informacje na temat oferty „Mała Talia 2013” można uzyskać w Biurze Organizacji Widowni – tel. (14) 688 32 87, tel. kom. 784 976 026, e-mail: promocja@teatr.tarnow.pl.

Bilety na spektakle można zakupić w promocyjnej cenie 15 zł.

V Festiwal Spektakli dla Dzieci MAŁA TALIA współfinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegółowy program Małej Talii www.teatr.tarnow.pl.

Załączniki