“Księżniczka na opak wywrócona” – pierwsza premiera sezonu

Serdecznie zapraszamy na najnowszą premierę tarnowskiego teatru. Hiszpańską komedię omyłek Calderóna de la Barki „Księżniczkę na opak wywróconą” w imitacji Jarosława Marka Rymkiewicza reżyseruje dyrektor artystyczny Marcin Hycnar. 

Spektakl, którego premiera odbędzie się już w najbliższą sobotę 14 września, zainauguruje nowy sezon Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Tydzień później – 21 września – spektakl rozpocznie 23. Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia.

„Księżniczka na opak wywrócona” to sceniczny żart pełen zaskakujących perypetii, zabawnych qui pro quo, zamian ról, przebieranek, intryg i gier, w które wikłają się bohaterowie, by walczyć o miłość. Opowieść o zakochanej księżniczce i porwanej córce ogrodnika skrzy się dowcipem dzięki błyskotliwym dialogom i piosenkom.

Księżniczka na opak wywrócona” to wyjątkowa propozycja w naszej literaturze. Jest czymś więcej niż tłumaczeniem z Calderóna. Jarosław Marek Rymkiewicz wykonał pracę właściwie autorską. Szalenie zabawny, pisany wartkim, pięknym wierszem tekst daje aktorom szansę zagrania wyrazistych charakterystycznych ról, a dla reżysera jest okazją do gimnastykowania wyobraźni – mówił na konferencji prasowej reżyser spektaklu Marcin Hycnar – W naszej inscenizacji poza czystą fabułą „Księżniczki na opak wywróconej” staramy się przedstawić zakulisowe życie trupy teatralnej. Niczym w sztuce „Czego nie widać” Frayna, będzie można podpatrywać jak aktorzy zachowują się za kulisami. Będzie to przestawienie barwne, czerpiące z klasyki garściami. Mam nadzieję, ze dla Widzów okaże się  przyjemną rozrywką, ale także pozwoli na refleksję nad wyjątkową naturą teatru.

Miło nam poinformować, że Instytut Cervantesa w Krakowie objął patronatem honorowym naszą najnowszą premierę – „Księżniczkę na opak wywrócaną” Calderóna de la Barki w reżyserii dyrektora artystycznego Marcina Hycnara. Cieszymy się niezmiernie, że tak ważna instytucja odpowiedzialna za propagowanie kultury hiszpańskiej za granicą doceniła naszą pracę. Dziękujemy za współpracę.

https://cracovia.cervantes.es/pl/default.shtm

Rezerwacje: Dział Promocji i Organizacji Widowni, tel. 14 688 32 87, 784 976 025

Sprzedaż w kasie biletowej przy Mickiewicza 4

Sprzedaż online: https://tarnowski-teatr.bilety24.pl/