Komediowa jesień w Solskim

Jesień na tarnowskiej scenie  zapowiada się bardzo pogodnie, a to za sprawą komediowych weekendów. Kabaretowe przeboje ze Starszymi Panami, czy „Receptą na … ból głowy” oraz kryminalnym „Havel-Man’em”, to tylko wybrane propozycje z repertuaru Solskiego.

Już w najbliższy weekend (14-16 października godz. 19.00) proponujemy muzyczny spektakl „Starsi Panowie znów”, w reżyserii Łukasza Fijała, na podstawie repertuaru Kabaretu Starszych Panów. To  dynamiczna i barwna opowieść o miłości, odrzuceniu, tęsknocie, fascynacji, oczarowaniu i pożądaniu.

Od 21 do 23 października, najnowsza prapremiera Solskiego, czyli „Havel-Man albo Vaclav Havel i spisek Czasoskoczków”. Propozycja dla tych, którym nie udało się zobaczyć spektaklu podczas inauguracji Talii. W piątek 21 października o godz. 18.00 odbędzie się premiera otwarta tego spektaklu. Ta komedia kryminalna inspirowana biografią Václava Havla, jest zabawną fantazją na temat co by było gdyby… dwóch agentów tajnej organizacji dostało zlecenie aby przenieść się w czasie i wyeliminować najsłynniejszego Czecha XX wieku. Spektakl ze sporą dawką muzyki – wykonywanej na żywo przez aktorów, pełen czeskiego i nie-czeskiego humoru. Twórcy przedstawienia są otwarci na pytania i ciekawi opinii widzów.

Bezpośrednio po spektaklu zapraszamy do rozmowy. Obecni będą aktorzy i reżyser Ewa Rysova. Bilety na premierę otwartą są w cenie 10 zł od osoby – mówi Karolina Białas z Biura Promocji i Organizacji Widowni

Już na koniec miesiąca 29 i 30 października „Recepta na… ból głowy”. Kolejna kabaretowa propozycja tarnowskiego teatru poświęcona bogowi wina Bachusowi. Antidotum na ból głowy w wykonaniu: Moniki Wenty, Ziny Zagner, Jerzego Pala oraz Kamila Urbana, którzy biorą na warsztat teksty polskich poetów i satyryków.

Zapraszamy do rezerwowania biletów, tel. 14 688-32-87, 784-976-025, kasabiletowa@teatr.tarnow.pl, www.teatr.tarnow.pl