“Kolega Mela Gibsona” na MONOBLOKU

W najbliższy weekend (9 – 10 listopada 2012) w Gdańsku odbędzie się 3. edycja Festiwalu Monodramu “MONOBLOK”, którego organizatorem jest klub “PLAMA” Gdański Archipelag Kultury. Podczas Festiwalu zaprezentuje się łącznie dziewięciu artystów z całej Polski. W tym roku, będzie można zobaczyć Jerzego Pala z Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, który zaprezentuje uczestnikom monodram Tomasza Jachimka “Kolega Mela Gibsona”.

Festiwal Monodramu “MONOBLOK” to konkursowe spotkania artystów realizujących jedną z najtrudniejszych form teatralnych – monodram. Natomiast Gdański festiwal, to poszerzenie oferty kulturalnej Teatru w Blokowisku działającego w Klubie PLAMA od 2008 roku. Do tej pory odbyły się jego dwie edycje. Zwycięzcą pierwszej i laureatem nagrody Prezydenta Miasta Gdańska został Marek Cichucki za monodram “Belfer”.

Bardzo się cieszę z tego zaproszenia, tym bardziej że w Gdańsku zaczynałem swoją pracę na scenie – mówi Jerzy Pal. Jest to kolejna prezentacja tego monodramu w moim wykonaniu poza Tarnowem. Mam nadzieję że Feliks Rzepka, czyli Ja, oraz Monica Bellucci, o której będę opowiadał spodoba się gdańszczanom.

Przypomnijmy, że monodram Tomasza Jachimka “Kolega Mela Gibsona” w reż. Tomasza Piaseckiego, to relacja aktora Feliksa Rzepki, opowiadającego o swej wyboistej drodze artystycznej i życiowej, w której otarł się o wielkość (tytułowa, entuzjastycznie przyjęta rola w klasycznej sztuce “Cyrano de Bergerac”), ale i doznał bolesnego upadku (nieudany napad na kantor). Premiera sztuki w Tarnowie odbyła się 4 września 2011 roku.

Prezentacja tarnowskiego monodramu podczas gdańskiego festiwalu: 10 listopada (sobota) o godz. 19.00.

Życzymy powodzenia!

foto Paweł Topolski

Załączniki