Kolędy i pastorałki w teatrze

W okresie noworocznym Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie zaprasza miłośników kolęd do posłuchania kolęd i pastorałek góralskich.

6 stycznia 2015 r. o godz. 17.00 na Dużej Scenie wystąpi Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Mali Wiechowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej. W programie widowiska „Z KOLĘDĄ …” znajdą się m.in. góralskie kolędy i pastorałki, grupa kolędników, tradycyjne świąteczno-noworoczne powinszowania, trochę tańca i wspólne z kolędowanie z publicznością. Małym kolędnikom z Bukowiny towarzyszyć będzie kapela ludowa. Wszystko to w barwnej oprawie artystycznej, oryginalnych góralskich strojach i tradycyjnych przebraniach kolędników.
Dodatkowo gościnnie wystąpią dwie grupy kolędnicze z Gminy Gnojnik (Powiat Brzeski)” grupa kolędnicza z Gwiazdą z Gnojnika oraz  „ Kolędnicy znad Uszwicy” z Uszwi. Seniorzy zaprezentują świąteczne utwory z muzyką na żywo. Wśród instrumentów znajdzie się blisko stuletnia heligonka, czyli jeden z najtrudniejszych i najstarszych typów akordeonów. 
Sentymentalny, mocno osadzony w tradycji skalnego Podhala koncert kolęd góralskich – to doskonały sposób na nastrojowe chwile z rodziną i bliskimi. Bilety w cenie 20 zł można już kupić w kasie teatru.
Z kolei kolędy w gorących rytmach gospel zabrzmią na scenie Solskiego w niedzielę 11 stycznia 2015 roku o godzinie 17:00.
Tarnowski chór GOS.PL jak zwykle zaskakuje świątecznym programem. W tym roku Święta Bożego Narodzenia na gorąco!!! Doskonała muzyka, a zarazem porywająca atmosfera koncertu dostarczą z pewnością wielu niezapomnianych wrażeń.

Tradycyjnie wykonywany w okresie świątecznym Koncert kolęd w Tarnowskim Teatrze po raz kolejny przeniesie słuchaczy w krainę tradycyjnych pieśni bożonarodzeniowych w nowych aranżacjach. Nie zabraknie też popularnych utworów o tematyce świątecznej oraz utworów gospel, które są stałą częścią repertuaru chóru. – mówi Anna Podkościelna-Cyz dyrygent zespołu.

Dodatkowe informacje oraz rezerwacja biletów w Biurze Organizacji Widowni – tel. (14) 688-32-87 lub tel. kom. 784-976-026, a także na stronie internetowej www.teatr.tarnow.pl. Sprzedaż biletów przez internet na www.ekobilet.pl/tarnowski-teatr/

Szczegóły:
http://www.teatr.tarnow.pl/spektakls/view/71 – KONCERT KOLĘD GOS.PL
http://www.teatr.tarnow.pl/spektakls/view/211 – „Z KOLĘDĄ …” – koncert kolęd góralskich

Serdecznie zapraszamy!

Załączniki