Kim jest Pędrek Wyrzutek? – konkurs plastyczny

Z okazji zbliżającej się premiery „Przygód Pędrka Wyrzutka”, w reżyserii Gabriela Gietzky’ego oraz Małej Talii tarnowski teatr ogłasza konkurs plastyczny dla najmłodszych miłośników teatru pod hasłem: „Kim jest Pędrek Wyrzutek?”.

Pędrek Wyrzutek  to postać niezwykła. W zależności od tego kogo pytał o zdanie. Był po części człowiekiem, psem, słowikiem i rybą. Ludzie, bowiem widzieli w nim psa; dla psów był słowikiem, a dla słowików rybą. Zatem sam główny bohater, który nie został jasno zidentyfikowany przez autora budzi niemałą ciekawość i staje się pewną łamigłówką. Niejasno określona tożsamość powoduje u Pędrka zagubienie; bohater koniecznie chce się dowiedzieć kim jest, w związku z tym udaje się w podróż, aby odnaleźć kogoś, kto odpowie na nurtujące go pytanie.

„Przygody Pędrka Wyrzutka”, to podróż przez najdziwniejsze krainy dziecięcej wyobraźni. Próbując dowiedzieć się, kim jest, spotka wielu bohaterów, z których każdy będzie mu poddawał wiele wskazówek, jak odpowiedzieć na to pytanie. Czy znajdzie odpowiedź? Czy przestanie być “Wyrzutkiem”? Czy znajdzie akceptację otoczenia? Tego będzie się można dowiedzieć podczas spektaklu wg opowieści Stefana Themersona. Nim jednak na deskach Solskiego będziemy mogli zobaczyć jego przygody, tarnowski teatr zaprasza najmłodszych miłośników teatru do konkursu plastycznego, w którym mogą sami zastanowić się kim on tak naprawdę jest.

Technika wykonania prac – tylko płaskie formy rysunkowe lub malarskie (np.: ołówek, akwarela, kredki, wycinanki). Format B1, czyli 100 cm x 70 cm. W konkursie mogą brać udział tylko grupy dzieci przedszkolnych, szkół podstawowych i gimnazjalnych. Prace powinny być czytelnie podpisane na odwrocie przez autorów i zawierać dane kontaktowe opiekuna grupy. Termin nadsyłania prac mija 26 maja 2015 roku. Najciekawsze prace zostaną wystawione na ścianach foyer teatru i będzie można je podziwiać przez cały Festiwal Spektakli dla Dzieci Mała Talia. 

Zgłoszenia należy przesłać na adres: Teatr im. Ludwika Solskiego ul. Mickiewicza 4, 33-100 Tarnów lub dostarczyć bezpośrednio do działu promocji. Informacje o konkursie pod nr tel. 14 688 32 87 lub promocja@teatr.tarnow.pl.