„Karius i Baktus” w Teatrze Solskiego

Co mogą zrobić rodzice, jeśli ich dzieci nie chcą myć zębów? Powinni wybrać się ze swoimi pociechami do Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego na spektakl Teatru „Rabcio”, zatytułowany „Karius i Baktus”.

„Karius i Baktus” to historia dwóch tajemniczych osobników, którzy żyją w buzi małego chłopca o imieniu Marko. Tam wiodą szczęśliwe i dostatnie życie odżywiając się tylko słodkościami, a to że nasz główny bohater jest brudasem, dodatkowo im sprzyja. Jednak, jak to bywa, Marka zaczynają boleć zęby i mama zaprowadza go do dentysty. Od tego momentu beztroskie życie Kariusa i Baktusa ulega zmianie. Widząc zagrożenie, starają się temu przeciwdziałać, jednak ich zabiegi idą na marne, gdyż Marko postanawia się zmienić, a przede wszystkim chce odtąd być czystym chłopcem…

Zabawna i pouczająca historia Kariusa i Baktusa została przedstawiona w sztuce norweskiego pisarza Thorbjörna Egnera. Przeniósł ją na scenę Teatr Lalek „Rabcio” z Rabki Zdroju (premiera odbyła się 21 stycznia br.). Przedstawienie wyreżyserował, według własnej adaptacji, Jarosław Antoniuk, scenografię zaprojektował Przemysław Karwowski, zaś oprawę muzyczną skomponował Bogdan Szczepański. W spektaklu występują: Agnieszka Kwiatkowska, Krystyna Kachel oraz Piotr Serafin.

Przeznaczone dla najmłodszych widowisko „Karius i Baktus” zaprezentowane zostanie na Dużej Scenie tarnowskiego teatru 1 marca br. (czwartek) dwukrotnie: o godz. 9.00 i 11.00.

Bilety w cenie 15 zł już można kupować w kasie teatru.
Partnerem spektaklu jest Agencja Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Krakowie, która w ramach swojej działalności wspiera kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży. Po spektaklu w foyer teatru dla widzów Agencja Rynku Rolnego przygotowała niespodzianki.

Dodatkowe informacje na temat oferty można uzyskać w Biurze Organizacji Widowni – tel. (14) 688 32 87, tel. kom. 784 976 026.

Załączniki