Jurorzy XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii TALIA 2017

Małgorzata Bogajewska – od 2016 roku dyrektor Teatru Ludowego. Studiowała prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, aktorstwo w poznańskiej Akademii Sztuk Wizualnych oraz scenopisarstwo na Camerimage Film School w Toruniu.

2002 roku ukończyła reżyserię na Wydziale Reżyserii Dramatu w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W latach 2004-2006 pełniła funkcję dyrektora artystycznego Sceny Dramatycznej Teatru Jeleniogórskiego im. Cypriana Kamila Norwida. Współpracowała również m. in. z Państwową Wyższa Szkołą Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi, Akademią Teatralną w Warszawie, Teatrem Telewizji oraz licznymi teatrami w całej Polsce, w których reżyserowała spektakle. Laureatka wielu konkursów. Za spektakl „Tato” otrzymała Grand Prix oraz nagrodę za reżyserię na XIX Ogólnopolskim Festiwalu Komedii Talia w Tarnowie.

Maria Pakulnis – aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna. Absolwentka warszawskiej PWST. Za swoje artystyczne dokonania wielokrotnie wyróżniona nagrodami: nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego, nagrodą aktorską na MFF w Taorminie, Brązowymi Lwami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku, Złotym Ekranem. Współpracowała z najważniejszymi reżyserami, m. in.: T. Konwickim (“Dolina Issy”), Krzysztofem Kieślowskim (“Bez końca”, “Dekalog III”), J. Zaorskim (“Jezioro Bodeńskie”). Zagrała niezapomniane role w “Obywatelu Piszczyku” A. Kotkowskiego czy “Konsulu” M. Borka. Telewizyjnej publiczności znana z roli Nadieżdy Tumskiej w serialu “Ekstradycja” W. Wójcika, jak również z innych produkcji tj. “Psie serce”, “Siostry”. Wystąpiła w ponad 40 spektaklach Teatru Telewizji. Grała w Teatrze Dramatycznym w Słupsku, w warszawskich teatrach: Współczesnym, Dramatycznym oraz Ateneum. Obecnie występuje w stołecznym Teatrze Komedia i Teatrze Kamienica. Pracuje w Teatrze Polskiego Radia. Zajmuje się również dubbingiem .

Wojciech Malajkat (przewodniczący jury) – aktor teatralny i filmowy, reżyser, pedagog, absolwent Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Występował m. in.: w Teatrze Studio, Teatrze Narodowym,  Teatrze Scena Prezentacje w Warszawie. W latach 2009-2014 był dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru Syrena w Warszawie. Od 2016 roku jest rektorem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Posiada tytuł profesora, odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Do jego niezapomnianych kreacji aktorskich należą role w filmach takich jak: „Mów mi Rockefeller”, „Ogniem i mieczem”,  „Listy do M.”. Swojego głosu użyczył m. in.: Mańkowi w „Epoce Lodowcowej” czy Kotu w butach w „Shreku”.

Leszek Mądzik – scenograf, reżyser, dyrektor teatru. Studiował na Wydziale Historii Sztuki KUL, gdzie zetknął się z teatrem. Zanim założył w 1969 roku Scenę Plastyczną KUL, współpracował z Teatrem Akademickim KUL jako scenograf przedstawień reżyserowanych przez I. Byrską („Wanda” C. Norwida, 1967), M. Kotlarczyka („Amor Divinus — Tryptyk Staropolski” 1968), J. Zawieyskiego („Mąż doskonały” 1968) oraz Teatr Gong 2 A. Rozhina („Testament” F. Villona, 1968; „Wyznania mordercy” 1970). Cykl przedstawień autorskich na Scenie Plastycznej KUL rozpoczął w 1970 roku premierą według własnego scenariusza, z własną scenografią („Ecce Homo”, reż. J. Lodek). Prowadził liczne warsztaty teatralne, organizował własne wystawy i wystawy innych, najbardziej oryginalnych artystów. Otrzymał liczne wyróżnienia i nagrody: Nagrodę Młodych im. W. Pietrzaka (1974), wyróżnienie na Światowym Praskim Quadriennale Scenografii i Architektury Teatralnej (1983), Międzynarodową Nagrodę Krytyków na Festiwalu Teatrów Eksperymentujących w Kairze (1991). Wydał: „Mój teatr” (2000), „Fotografia. Faktura. Czas. Sacrum. Postać” (2002), album własnych zdjęć ze wstępem A. Wajdy.

XXI Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia dofinansowany ze środków z budżetu miasta Tarnowa oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Festiwal pod patronatem honorowym Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji.

Sponsorzy Festiwalu: Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Tarnowie, Al Capone, Taurus.

Sponsorzy nagród indywidualnych Tikkurila Polska S. A.

Załączniki