GOS.PL wyróżniony na Konfrontacjach Teatralnych w Opolu

Jury społeczne wybrane spośród pasjonatów teatru z woj. opolskiego przyznało wyróżnienie dla chóru GOS.PL na 41 Opolskich Konfrontacjach Teatralnych. Tarnowski chór GOS. PL współpracujący z Teatrem im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, występuje w spektaklu “Grażyna” Adama Mickiewicza, w reżyserii Radosława Rychcika  jako komentator wydarzeń, budując niezwykły, muzyczny klimat w sztuce.

Autorami muzyki do spektaklu “Grażyna” są Michał i Piotr Lis. Przygotowaniem wokalnym zajęła się  Anna Podkościelna – Cyz.
“(…) w Grażynie na podwyższeniach umiejscowiony zostaje chór. Jego rola w spektaklu wydaje się szczególnie istotna – zaproszony do współpracy tarnowski zespół Gos.pl staje się nie tylko narratorem, ale i głównym komentatorem akcji. Swoje relacje przekazuje poprzez songi – dzięki oryginalnej warstwie dźwiękowej autorstwa Michała i Piotra Lisów narracja chóru brzmi dość przejrzyście dla widza. Szczególnie godna uwagi jest scena meczu, którego przebieg chór przez cały czas precyzyjnie komentuje w swych pieśniach – recenzuje Magdalena Figzał w portalu teatralny.pl

W tegorocznej edycji Opolskich Konfrontacji Teatralnych widzowie obejrzeli sześć spektakli rekomendowanych przez jury I edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej “Klasyka Żywa”, zainaugurowanego w związku z ubiegłorocznymi obchodami 250-lecia Teatru Publicznego w Polsce.Wśród spektakli znalazły się “Fantazy” Teatru Powszechnego z Warszawy w reż. Zadary; “Samuel Zborowski” Teatru Polskiego z Bydgoszczy w reż. Pawła Wodzińskiego; “Car Samozwaniec, czyli polskie na Moskwie gody” Teatru im. Heleny Modrzejewskiej z Legnicy w reż. Głomba; “Faraon” Teatru Wybrzeże z Gdańska w reż. Adama Nalepy; spektakl “Remus” Miejskiego Teatru Miniatura z Gdańska w reż. Remigiusza Brzyka oraz “Grażyna” Teatru im. Ludwika Solskiego z Tarnowa w reż. Radosława Rychcika.

W tarnowskim teatrze najbliższe pokazy “Grażyny” jesienią. A już w lipcu spektakl odbędzie się w Zamościu, jako jedna z propozycji Zamojskiego Lata Teatralnego.

Załączniki