Gdzie jest Echo?

Już 30 listopada na Małej Scenie, odpowiedź na to i wiele innych pytań otrzymają najmłodsi teatromani. Wszystko to za sprawą Macieja Drwala i jego leśnych przyjaciół.

„Księga lasu”, taki tytuł będzie nosiła najnowsza propozycja dla najmłodszych. Spektakl jest realizowany w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich. Wszystkie osoby zaangażowane w jego przygotowanie związane są na co dzień z tarnowskim teatrem lub Tarnowem.

Księga lasu” została napisana blisko trzydzieści lat temu. A zdecydowałem się na nią, bo uważam że to świetny tekst. Po drugie tematyka jaką porusza, czyli ekologia, miłość i przyjaźń, nigdy nie tracą na znaczeniu. Może nas dorosłych, po jej obejrzeniu, przywróci do porządku? – mówi Tomasz Piasecki, reżyser.

Do współpracy przy realizacji, obok piątki tarnowskich aktorów (w tym reżysera), została zaproszona Elżbieta Kuzemko-Rausz, przygotowującą od strony wokalnej niejeden tarnowski spektakl, Krystyna Szaforz, której wielość kolorów w kostiumach można było podziwiać w „Lokomotywie II” oraz Maciej Sroka, autor zaskakujących rozwiązań scenograficznych oraz grafik tarnowskiego teatru. Zaś muzykę napisał Jan Hnatowicz, pochodzący z pobliskiego Okocimia, którego dorośli znają m.in. z aranżacji muzycznej „Ballady o walizce” Grupy „Pod Budą”.

Wojciech Graniczewski, Jan Hnatowicz
KSIĘGA LASU
reżyseria Tomasz Piasecki; scenografia Maciej Sroka; kostiumy Krystyna Szaforz; muzyka Jan Hnatowicz; przygotowanie wokalne Elżbieta Kuzemko-Rausz; występują: Matylda Baczyńska, Bogusława Podstolska-Kras, Monika Wenta-Hudziak, Tomasz Piasecki, Kamil Urban; inspicjent/sufler Krystyna Fudyma
O spektaklu: Pewnego dnia, drwal Maciej, zauważa, że stary las zaczyna usychać, a powodem jest brak zwierząt. Pouciekały one ze strachu przed głosami ludzi, których krzyki bez przerwy naśladowało Echo. W rezultacie samo ochrypło i zamilkło… Przy pomocy zaskrońca, motyla i pszczół szuka dla niego tajemniczego lekarstwa, które także uratuje las.

Sponsorem premiery jest Tikkurila Polska S.A.

 Kulisy Solskiego nr 8/listopad 2013